ATI Mobility Radeon HD 5650 artefakty

Witam posiadam Laptopa Aspire 7540g z kartą ati mobility radeon hd 5650 Up to 2814mb Hyper Memory, od kiedy zainstalowałem najnowsze sterowniki to mam dość spory problem z normalnym użytkowaniem komputera ,mianowicie co chwile wyskakuje mi taki ekran post-253024-0-92066500-1392026211_thumb. nie można nic robić po czym wraca do normalności lub czasem robi się BSOD .

 

Mam to już przynajmniej z pół roku jednak nie mogłem wcześniej znaleźć do tego rozwiązania to korzystałem z integrowanej karty lub innego kompa

Instalowałem tą kartę na rożnych systemach zawsze był ten sam problem, pobierałem wiele sterowników zawsze to samo , niestety nie mogę znaleźć starych sterowników do karty.

 

Podejrzewałem ze może karta się nagrzewa i pada no ale po rozkręceniu nie widać żadnego kurzu ani nic wszystko wygląda ok, temperatura karty to średnio 55-60 stopni czasem więcej 

To co widać to artefakty, teraz ciężko wyczuć czy spowodowane driverm czy uszkodzeniem karty, wygląda, że karta “pada”.

jest jakiś sposób by to ocenić ?

W zasadzie tylko serwis, jest szansa, że uszkodzeniu nie uległ sam układ a  taśma sygnałowa matrycy.

ok dzięki za pomoc :wink:

Jeśli podepniesz zewnętrzny monitor i jest OK, to problem może taśmy, połączeń lub matrycy.