ATI Radeon 4800HD Chłodzenie

Witam bardzo serdecznie ostatnio zmagam się z problemem mojej karty, właściwie to sporym problemem bo padło mi do niej chłodzenie i zastanawiam się jakie chłodzenie do niej byłoby dobre. wiem że te karty do typowe “grzałki” o temperatura “niby” optymalna to 80+ lecz zamiast wymieniać znów na standardowe chłodzenie chciałbym zbić trochę na temperaturze.

A może zainstalować na niej zwykły wentylator np: 80x80 i zasilanie wentylatora z płyty głównej. Wymienić tylko pastę na GPU, zdemontować uszkodzony i już, albo kupić cały komplet,ale chyba to nie za bardzo opłacalne.

 

Do poczytania:

 

https://www.google.pl/search?hl=pl&as_q=cooler+do+hd+4850&as_epq=&as_oq=&as_eq=&as_nlo=&as_nhi=&lr=&cr=&as_qdr=all&as_sitesearch=&as_occt=any&safe=images&as_filetype=&as_rights=

 

 

np:

 

https://www.cooling.pl/arctic-cooling-accelero-s1-plus-radiator-gpu,produkt,553732.html

Jeżeli masz zamiar wymieniać na jakieś dobre chłodzenie to to się nie opłaca. Lepiej kupić jakąś nowszą kartę niż wydawać ponad 100 zł na tę kartę. Lepiej zrób jak kolega wyżej napisał.

pasta termo przewodząca jak i zestaw czyszczący w koszyku jeszcze mam dylemat nad śmigłem 

nie prościej i taniej kupić zepsutą karte na Allegro? np. http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd-4870-vapor-x-uszkodzona-i3984504373.html i przełożyc chlodzenie…

Niby prościej ale prędzej czy później przy zmianie sprzętu będę musiał dokupić nową pastę, radiatory i jakiś zestaw czyszczący w ramach konserwacji i lepiej mi jest kupić teraz niż później się męczyć :slight_smile:

EDIT a poza tym poprosiłem was o wybór śmigła na kartę a nie co byłoby prościej :slight_smile:

nie rozumiem za bardzo o co chodzi - jak wymienisz karte, to ta będzie miała własne chłodzenie, sprawne jak przypuszczam…

 

rozmiar wentylatora (śmigła masz w samolocie) zależy od wielkości chlłodzenia - jeśli kupiłeś Accelero w/w, to wsadzisz tam 120’’, ktora jest cichsza i wydajniejsza od 80’…  w tym rozmiarze liczy sie ilość rpm, bo o ciszy można zapomnieć, więc kup najtańszy o największej liczbie rpm 8)

 

ps. jak patrze po Allegro, to do 100pln kupisz używana HD4850 od Sapphire VaporX

chłodzenia w karcie nie zmieniałem jest ono fabryczne zaraz napisze jakie ma dokładne rozmiaru, ew polak-student może zamontować większe chłodzenie bez problemu :wink: jednak chyba 80’tka to wielkość fabrycznego chłodzenia a lepsze chłodzenie nie jest mi potrzebne, przewidywana zmiana karty w niedalekiej przyszłości, lecz ta karta nie pójdzie na zezłomowanie, chciałem ją tylko odrestaurować.

Pozdrawiam.