ATi Radeon 4870 OC 512Mb czy ATi Radeon 4870 non-OC 1Gb

OC 512Mb - 775/1000MHz

NON-OC 1Gb - 750/900MHz

Co lepsze ?

Podkreślam, że tego non-OC nie da się podkręcić.

Mam teraz non-OC 1Gb, a miałem OC 512Mb…

Odczuwam niezbyt znaczącą różnicę na korzyść wersji 1Gb.

Tylko że to przy C2D E7300 2,66GHz bez OC, a z tego co wiem powinienem mieć tu co najmniej 3,5 - 3,6GHz do tej karty, aby w miarę pozbyć się " wąskiego gardła ". Za 5 dni zamawiam chłodzenie Pentagram Karakorum, więc będzie podbicie FSB ( prędkości procesora ).

Z tego co się orientuje na tą chwilę, na pewno mógłbym do 3,5GHz, mimo że pamięci mam Goodram CL6 800MHz ( 4Gb ).

Zależy od rozdzielczości, dla fullhd i wyższych 1gb karta będzie wydajniejsza… przy niższych rozdzielczościach większe znaczenie będzie miało taktowanie… No i oczywiście nikt nie broni podkręcić tej 1gb wersji :slight_smile:

Broni, broni…

Jakaś cholerna blokada, czy cuś.

Wystarczy podkręcić kilka MHz, czy to GPU, czy to Memorki - a ten pada po kilku minutach grania.

Przy pamięciach pokazuje po prostu artefakty, a dopiero potem pada : D

Jakbym mógł podkręcić tą sztukę, ehh…

A rozdzielczość mam 1680x1050, gram w gry typu UT3, Colin DiRT, Age Of Empires III, Red Alert III i inne takie tam : D Potem będzie Diablo III, Starcraft II : D itd. itd.

Lubię " max details " + jak największe wygładzanie, jak każdy… tylko mnie irytuje mocno, jak coś muszę dać niżej niż najwyżej… a i tak prędzej czy później tak będzie, bo komputer wymienię dopiero za kilka lat, bez wymieniania części ^^ ; D

Dali mi ją zamiast Palit’a 4870 Sonic 512Mb z parametrami jak opisuje w pierwszym poście tematu.

Tzn. dali mi ASUS’a Radeon EAH4870 Glaciator+ 1Gb. Temp. bardzo dobre - max 80’C memorki, 70’C GPU i w ogóle ^^

I się zastanawiam tak… ale wydaje mi się, że nie warto wymieniać.

Zresztą - 1Gb wydaje mi się dosyć przyszłościowe i to bardziej, niż to 100MHz na pamięci i 25MHz na GPU ^^