ATI Radeon 9550 i błędy

Witam, jakiś czas temu postanowiłem pograć w jakieś gierki toteż ściągnąłem sobie F.E.A.R Combat, zainstalowałem i odpaliłem. Od razu dostałem błąd “Wystąpił błąd z aplikacją … i zostanie ona zamknięta”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że problem ten identycznie powtarza się w innych, nowszych tytułach takich jak Call of Duty 4 (chociaż na low) i innych, których nazw już nie pamiętam. Jednak inne gry pokroju silkroad, gta - vice city odpalają się bez zająknięcia. Moja konfiguracja, to AMD Athlon 2400+, 786 DDR, HIS ATI RADEON 9550 128/128, mobo Epox EP-8KRAI. Dodam, że sterowniki do grafy najnowsze, do reszty sprzętu tak samo. W czym może leżeć problem?

Sterowniki najnowsze - nie znaczy najlepsze. Do tej karty proponuje Omegi bazujące na Cat 4.12 (Ja takie używam i sobie bardzo chwale) :stuck_out_tongue: Gdy mam najnowsze też w niektórych grach błędy mam :smiley:

Najnowsze sterowniki od ATI nie są przeznaczone dla Twojej karty graficznej.

Zainstaluj ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni:

(Start -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Twój komputer nie spełnia w tym przypadku minimalnych wymagań sprzętowych -> Minimalne wymagania dla CoD4.

Ja też mam tą kartę i podobno najlepsze strerowniki do tej karty to Omega Drivers 3.8.360 . U mnie działają super.

Miałem tę karte i powiem że cuda się działy z niektórymi grami stery nie pomagały ale gdzieś czytałem że to niezbyt udany model :slight_smile:

Ok, dzięki bardzo. A czy to konieczne by po każdej dezinstalacji sterowników do grafiki instalować direct’a 9? Czy usuwają go one wraz ze sobą?

Instaluj te Omega Drivers 3.8.360 tutaj Catalasty są w wersji 7.04 bo starsze wersje też niezbyt są kompatyblilne z niektórymi grami a nowe z naszą kartą nie współpracują. Ta wersja jest jest najbardziej odpowiednia.