Ati radeon 9550 komp się wyłącza, sterowniki albo karta

Witam serdecznie,

mam duży problem z komputerem. Dokładnie to myślę, że z kartą graficzną ati radeon 9550 (RV350LX) AGP8X 128 MB. System to Windows XP, Service Pack 2. W tej chwili komputer działa w trybie awaryjnym. Zaczęło się tak, że komputer podczas normalnej pracy zatrzymał się i potrzebny był reset. Następnie wyświetlił się taki komunikat:

p> <img src=

Po tym komp przestał się uruchamiać, zrobiłem format C, postawiłem od nowa system. Wcześniej format nie był robiony z 4 lata jak nie dłużej, więc pomyślałem, że śmietnik niesamowity na tym komputerze i wariuje. Na zainstalowanych przez XP sterownikach karty graficznej, komp zresetował się ponownie. Ściągnąłem najnowsze sterowniki do tej karty (z 2010 roku, takie same jak poprzednio zainstalowane zresztą), działało parę godzin bez problemu i znowu błąd taki jak zdjęcie wyżej pokazuje. System ładuje się teraz do momentu , w którym ma się pojawić napis ZAPRASZAMY po czym monitor wyłącza się a później system ładuje od nowa i w kółko. Aha instalowałem też starsze sterowniki z oryginalnej płytki do tej karty ale to nic nie daje. Myślę, że to coś z kartą, ale chcę się upewnić. Z 3 lata temu wiem, że miałem podobne problemy z tą samą kartą tylko nie pamiętam jak z tym poradziłem.

Jeszcze w międzyczasie zabawy ze sterownikami pojawił się też taki komunikat:

html>

Osobiście miałem kilka przypadków podobnych do Twojego problemu, czyli że uszkodzona jest karta graficzna. W moim przypadku karta przy rozdzielczości innej niż VGA robiła BSOD albo czarny ekran. Jeśli tym bardziej przeinstalowałeś system na nowy i sterowniki wgrywałeś różnorakie tym bardziej winna wydaje się karta. Spróbuj może jeszcze sterowników Omega drivers jeśli one nie pomogą to pozostaje Ci wymienić kartę graficzną,

Dla pewności jeszcze przeskanuj pamięci np. memtestem, bo istnieje ewentualność, że to RAM nawala.