Ati radeon 9550 komp się wyłącza, sterowniki albo karta


(Mpk86) #1

Witam serdecznie,

mam duży problem z komputerem. Dokładnie to myślę, że z kartą graficzną ati radeon 9550 (RV350LX) AGP8X 128 MB. System to Windows XP, Service Pack 2. W tej chwili komputer działa w trybie awaryjnym. Zaczęło się tak, że komputer podczas normalnej pracy zatrzymał się i potrzebny był reset. Następnie wyświetlił się taki komunikat:

p><p> <img src=

Po tym komp przestał się uruchamiać, zrobiłem format C, postawiłem od nowa system. Wcześniej format nie był robiony z 4 lata jak nie dłużej, więc pomyślałem, że śmietnik niesamowity na tym komputerze i wariuje. Na zainstalowanych przez XP sterownikach karty graficznej, komp zresetował się ponownie. Ściągnąłem najnowsze sterowniki do tej karty (z 2010 roku, takie same jak poprzednio zainstalowane zresztą), działało parę godzin bez problemu i znowu błąd taki jak zdjęcie wyżej pokazuje. System ładuje się teraz do momentu , w którym ma się pojawić napis ZAPRASZAMY po czym monitor wyłącza się a później system ładuje od nowa i w kółko. Aha instalowałem też starsze sterowniki z oryginalnej płytki do tej karty ale to nic nie daje. Myślę, że to coś z kartą, ale chcę się upewnić. Z 3 lata temu wiem, że miałem podobne problemy z tą samą kartą tylko nie pamiętam jak z tym poradziłem.

Jeszcze w międzyczasie zabawy ze sterownikami pojawił się też taki komunikat:

html>


(Mariusz Swiech85) #2

Osobiście miałem kilka przypadków podobnych do Twojego problemu, czyli że uszkodzona jest karta graficzna. W moim przypadku karta przy rozdzielczości innej niż VGA robiła BSOD albo czarny ekran. Jeśli tym bardziej przeinstalowałeś system na nowy i sterowniki wgrywałeś różnorakie tym bardziej winna wydaje się karta. Spróbuj może jeszcze sterowników Omega drivers jeśli one nie pomogą to pozostaje Ci wymienić kartę graficzną,


(Qba Lukaszczyk) #3

Dla pewności jeszcze przeskanuj pamięci np. memtestem, bo istnieje ewentualność, że to RAM nawala.