Ati Radeon 9600 SE (Omega 2.6.42) - Czy dobrze ustawiłem?

Mam monitor “Plug and Play” Philips 1024x768 ustawiony na częstotliwość odświeżania 85 Hz maksymalnie może mieć 120 Hz odświeżania ale w tym takim pasku wyboru częstotliwości mam max widoczne 85 Hz (bez zaznaczenia tej opcji co pozwala wyświetlić wszystkie dostępne), kartę graficzną Ati Radeon 9600 SE Shader Model 2.0 256 Mb i Procesor AMD Athlon 64 3200+ 2200 Mhz. Więc zainstalowałem sterowniki omegi 2.6.42 (100% dobre) i przy instalacji miałem do wyboru:

Fast Writes-OFF

Recomended for all ati radeon (czy jakoś tak)

Fast Writes-ON

Recomended ONLY for AMD64 systems or radeon 9600 (czy jakoś tak - nie znam dobrze angielskiego)

Zaznaczyłem “Fast Writes-ON” -> kliknąłem next i wybrałem tą 1 opcję (nie pamiętam nazwy ani opisu) znowu next i odznaczyłem Multires (bo nie jest mi potrzebne) po instalacji wszedłem w ekran -> zaawansowane -> monitory -> monitor i ustawiłem “wymuszoną częstotliwość odświeżania” na 85 Hz.

Proszę odpowiedzieć na poniższe pytania:

Dobrze ustawiłem ??

Opłacało się ??

Nic mi się przez to nie spali ani nic po jakiś 5 godz grania ??

standard dla radeonów

monitor obsługuje tą częstotliwość odświeżania poziomego maksymalnie, 85Hz wystarczy. jeżeli ustawisz więcej poza obsługiwany standard skrócisz żywotność monitora. (ewentualnie spojrzyj do dokumentacji monitora lub na jego tyle, jaką wartość vertical synch ferqency optymalnie powinieneś ustawić dla rozdzielczości w której pracujesz.

jak masz amd 64 i radka 9600 to możesz włączyć szybko zapis do pamięci ale tylko w tym konkretnym przypadku.

czytaj wyżej

nie.