ATI Radeon 9600 - słaba wydajność

Witam.

Od kilku tygodni jestem szczęśliwym (?) posiadaczem karty graficznej Sapphire Radeon 9600 Atlantis 256 MB RAM. Wydawać by się mogło, że jest do urządzenie z wyższej półki, dzięki czemu gwarantujące jednocześnie dość dobre osiągi. Przekonaniem tym kierowałem się do ostatnich dni, kiedy to miałem okazję sprawdzić możliwości karty, grając w grę komputerową. Jako benchmark posłużył mi Need For Speed Underground 2 i szczerze przyznam - jestem gorzej niż zawiedziony. Gra przy dość wygórowanej konfiguracji “Display’u” po prostu się “tnie”. Dziwi mnie to tym bardziej, że poprzednia wersja NFSU, również przy maksimum możliwości co do wyświetlanych detali, zacinała się lekutko, a co warte podkreślenia, wtedy grę obsługiwała karta Radeon 9000 64 MB RAM!

Dlatego też postanowiłem przedstawić problem na forum. Co może być przyczyną opisanego wyżej stanu rzeczy? Może jest to brak konkretych ustawień w ATI Control Center??

Jednakże to nie koniec problemów z produktem ATI. Drugi dotyczy samej aplikacji obsługującej kartę graficzną ATI Control Center. Otóż po jej instalacji przestała działać konfiguracja klawiszy Alt+C, która powoduje wywołanie litery “ć”. Dopiero ręczne wyłączenie w aplikacji ATI funkcji Hotkeys skutkuje powrotem do normalnych ustawień klawiatury. Jednakże powtarzanie tej operacji z każdym uruchomieniem systemu, jest conajmniej bezsensowne.

Mam nadzieję, że oba przedstawione problemy opisałem w miarę czytelnie, i że uda się Nam wspólnie je rozwiązać. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

P.S. Wątpię, że słaba jakość grafiki jest konsekwencją złej konfiguracji mojego PC: AMD Athlon 1800+ (~1.54 GHz), 1024 MB RAM…

P.S. 2 Zmieniłem temat topic’u, ponieważ poprzedni mógł wprowadzać w błąd potencjalnych użytkowników, znających odpowiedź na moje pytanie. Mam nadzieję… :frowning:

Dziwne…myślę że wina leży po stronie sterowników…spróbuj alternatywnych sterowników z serii “Omega”…a jeżeli używasz najnowszych “ATI” wróć do troszkę starszych z serii 67…z autopsji wiem iż na najnowszych gry się wieszają lub chodzą koszmarnie.

Mam nadzieję iż to pomoże…jak nie to daj znać ??

A już miałem kupowac te kartę :slight_smile:

Radeon 9600 to ■■■■ :wink:

pozdrawiam :wink:

Ja tak nie uważam! Mam juz od kilku miesięcy Gigabythe Radeon 9600Pro i jestem bardzo zadowolny z wydajnosci tej karty. Jest ona najlepsza kartą to 550 zł ( nie tylko wg. mnie ale taże wg. czasopism takich jak: Chip, PC World Komputer)

Pozdro :smiley:

szkoda ze radeon 9600 a 9600Pro to nie te same karty :stuck_out_tongue: hyhy

9600 ma słabe taktowania i słabo sie kreci, niedoleci na wersje Pro :confused:

Radeon 9550 jest na rdzeniu 9600 i kreci sie na 9600Pro :wink:

Dziękuję za “docenienie” możliwości mojej karty graficznej. Co ciekawe podobne zdanie usłyszałem na innym forum…

Postanowiłem zmienić sterownik na Catalys 4.9, od którego zaczynałem przygodę z tą kartą… Niestety wspomniany NFS wogóle nie startuje na tych sterownikach, przy poziomie detali ustawionym na 75 i 100% długości suwaka. Pozostaje mi tylko poczekać na nowszą wersję Catalyst’a. Obawiam się, że może to trochę potrwać. W chwili obecnej pozostaje mi tylko zainstalowanie najnowszych sterowników ATI i ustawienie maksymalnych detali przy rozdzielczości 800x600…

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, tym bardziej, że nadeszły one w momencie, gdy mój post utonął już w czeluściach pytań pozostałych użytkowników forum. :?