ATI Radeon 9600


(Red Filip94) #1

Witam moj kolega zrobil formata lecz zaginela w akcji plyta ze sterownikami do karty graficzniej ATI Radeon 9600 chcialbym prosic o zrodlo do sterownikow do kartry

Z Gory Dziekuje


(Seba86mu) #2

Niech kolega zainstaluje sterownik ATI CATALYST 5.8.

Jeżeli zainstalował wcześniej jakiś sterownik do karty graficznej, to niech go odinstaluje:

(Start -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, niech zainstaluje koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).


(S Loeb) #3

http://game.amd.com/us-en/drivers_catal ... radeonx-xp


(Spectatorx) #4

Jego pytanie jest bardziej sensowne niż Twoja odpowiedź.

Dlaczego akurat 5.8, a nie najnowszy? Najnowsze sterowniki także obsługują radeona 9600.


(Seba86mu) #5

Tak, najnowsze sterowniki "obsługują" Radeona 9600, ale co do wydajności tej karty w grach na tych sterownikach, to kiepsko.

Najnowsze sterowniki produkowane są z myślą o najnowszych kartach graficznych, a konkretnie najnowszych technologiach, jakie te karty wykorzystują.

Producent produkując najnowszy sterownik skupia się na wyciśnięciu ostatnich potów z najnowszych kart graficznych.

O kartach popularnych kilka lat temu producent tworząc sterownik już dawno nie pamięta i raczej zbytnio nie obchodzi go (producenta), jaką wydajność karta sprzed kilku lat ma na najnowszym sterowniku.

Dlatego sterowniki powinno dobierać się z okresu, kiedy dana karta "królowała" na rynku, bo wtedy właśnie pod nią tworzone były sterowniki.

Wydajność kary na sterownikach z okresu jej panowania jest najwyższa.


(boczi) #6

spine123 , daruj sobie takie porady :evil:

slayter , proszę poprawić temat na konkretny, używając opcji EDYTUJ


(Kisielek) #7

Nie zawsze jest to racja, nowe sterowniki często poprawiają błędy w starszych wersjach. Ja mimo, że posiadam leciwą już kartę graficzną z serii GeForce FX to na sterownikach starszych (poniżej 100.XX) - a więc już sporo po powstaniu serii GF 6 miałem błędy w grach takich jak UT2k4 czy BF2. Na ostatnich dostępnych pod serię FX (już nie najnowsze ogólnie bo FX przestał być wspierany) problem zniknął jak ręką odjął a ja głowiłem się czy to patche do gry, mody, directx czy inne wariactwo mi kaszani skoro demka obu pozycji działały pięknie.


(Jimek) #8

Wiesz, jak to się mówi, to jest tzw. "wyjątek potwierdzający regułę".

A pisze tak dlatego, ponieważ ze swojego przykładu zaobserwowałem, że najnowsze prawie nigdy (czyt. w przypadku potwierdzającego regułę) nie są najlepsze. Ale co do tego, to była akurat mowa o wydajności tychże sterowników. A gdyby kolega pisał że mu się na tych sterach coś sypało, to wtedy by mu się doradziło zainstalowanie nowszych.

P.S. Takie moje małe spostrzeżenie (nie dywersja czy jakiś zarzut). FX-y były chyba najtragiczniejszymi GPU, więc specjalnie mnie nie dziwiło jak mi coś się waliło. Lecz po operacji w googlach p.t.: "najlepsze sterowniki fx5200", wyszukaniu i zainstalowaniu, już nigdy się nie spotkałem z jakimkolwiek problemem.