ATI Radeon 9600

Witam moj kolega zrobil formata lecz zaginela w akcji plyta ze sterownikami do karty graficzniej ATI Radeon 9600 chcialbym prosic o zrodlo do sterownikow do kartry

Z Gory Dziekuje

Niech kolega zainstaluje sterownik ATI CATALYST 5.8.

Jeżeli zainstalował wcześniej jakiś sterownik do karty graficznej, to niech go odinstaluje:

(Start -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, niech zainstaluje koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

http://game.amd.com/us-en/drivers_catal … radeonx-xp

Jego pytanie jest bardziej sensowne niż Twoja odpowiedź.

Dlaczego akurat 5.8, a nie najnowszy? Najnowsze sterowniki także obsługują radeona 9600.

Tak, najnowsze sterowniki “obsługują” Radeona 9600, ale co do wydajności tej karty w grach na tych sterownikach, to kiepsko.

Najnowsze sterowniki produkowane są z myślą o najnowszych kartach graficznych, a konkretnie najnowszych technologiach, jakie te karty wykorzystują.

Producent produkując najnowszy sterownik skupia się na wyciśnięciu ostatnich potów z najnowszych kart graficznych.

O kartach popularnych kilka lat temu producent tworząc sterownik już dawno nie pamięta i raczej zbytnio nie obchodzi go (producenta), jaką wydajność karta sprzed kilku lat ma na najnowszym sterowniku.

Dlatego sterowniki powinno dobierać się z okresu, kiedy dana karta “królowała” na rynku, bo wtedy właśnie pod nią tworzone były sterowniki.

Wydajność kary na sterownikach z okresu jej panowania jest najwyższa.

spine123 , daruj sobie takie porady :evil:

slayter , proszę poprawić temat na konkretny, używając opcji EDYTUJ

Nie zawsze jest to racja, nowe sterowniki często poprawiają błędy w starszych wersjach. Ja mimo, że posiadam leciwą już kartę graficzną z serii GeForce FX to na sterownikach starszych (poniżej 100.XX) - a więc już sporo po powstaniu serii GF 6 miałem błędy w grach takich jak UT2k4 czy BF2. Na ostatnich dostępnych pod serię FX (już nie najnowsze ogólnie bo FX przestał być wspierany) problem zniknął jak ręką odjął a ja głowiłem się czy to patche do gry, mody, directx czy inne wariactwo mi kaszani skoro demka obu pozycji działały pięknie.

Wiesz, jak to się mówi, to jest tzw. “wyjątek potwierdzający regułę”.

A pisze tak dlatego, ponieważ ze swojego przykładu zaobserwowałem, że najnowsze prawie nigdy (czyt. w przypadku potwierdzającego regułę) nie są najlepsze. Ale co do tego, to była akurat mowa o wydajności tychże sterowników. A gdyby kolega pisał że mu się na tych sterach coś sypało, to wtedy by mu się doradziło zainstalowanie nowszych.

P.S. Takie moje małe spostrzeżenie (nie dywersja czy jakiś zarzut). FX-y były chyba najtragiczniejszymi GPU, więc specjalnie mnie nie dziwiło jak mi coś się waliło. Lecz po operacji w googlach p.t.: “najlepsze sterowniki fx5200”, wyszukaniu i zainstalowaniu, już nigdy się nie spotkałem z jakimkolwiek problemem.