Ati Radeon HD 4600 Problem z filmikami podczas grania

Posiadam taką kartę i niestety nie jestem z niej zadowolony, głównym problem jest przycinanie się filmików w grach komputerowych. Posiadane przezemnie gry oczywiście są oryginalne więc dziwiłem się że coś mi tutaj przycina. Początkowo myślałem że to wina gry, może niedopracowana, jednak w 2 i 3 grze także się zacina lub w jednym przypadku było 3/4 filmików lub wcale. Co to wina karty? Czy można wgrać nowsze sterowniki i będzie wszystko grało? Proszę o pomoc bo gry na mnie czekają :slight_smile:

  1. to jest 4650 czy 4670 bo to DUŻA różnica

  2. ja mam 4670 1gb i jestem z niej BARDZO zadowolony

  3. podaj resztę pc

  4. jakie to gry i na jakich rozdzielkach idą

AMD ATHLON 64 X2 DC 4200+

1,5 GB RAM

ATI Radeon 4650HD

Pierwsza gra na której zaczęło mi się ciąć: Darksiders

Poprzednio na SrarCrafcie II nie było problemu

Obecnie zacina mi się na StarWarsie: TFU II

oraz na TwoWorlds II

1280/1024 rozdzielczość

MAX; 1600/1200

:x :x :x :x :x

Minimalne wymagania to 2gb ramu

A ta grafika to nie jest za wspaniała

Gdybyś miał 2,5 gb ramu i hd 4670 (mam na zbyciu :wink: :wink: ) to było by OK

Dodane 16.11.2010 (Wt) 16:52

Darksiders nie powinien się “ciąć”

PS: Oczywiście można zoptymalizować swój pc.

Standard: defragmentacja dysku http://www.instalki.pl/programy/downloa … efrag.html przeskanuj antywirem, powyłączaj niepotrzebne procesy, wyłącz niepotrzebne rzeczy w autostart wpisując w uruchom msconfig i przechodząc do zakładki uruchom oraz game bosser http://programy.pcworld.pl/pc/programy/ … .1.30.html

(po instalacji włączasz i naciskasz przełącz na tryb gry)

pps: w auto starcie wyłącz prawie wszystko! !!

Mi to śmierdzi uszkodzonymi lub w ogóle nie zainstalowanymi kodekami.

Jeżeli by tak było cały czas by mi się ścinało. Podczas grania wszystko smiga normalnie tylko te filmiki w mniejszym lub w większym stopniu się ścinają. Tego ramu właściwie jest 1GB podkręcone. W najbliższym czasie plenuje jego zakup może to też pomoże. Obecnie mocno go wyczyszczę. Prawdopodobnie niedługo także będzie potrzebny format.

Juź jest lepiej podejrzewam że nie wyrabia na ram, z filmikami w HD mam tak samo że np. po 5 minutach ścinają mi się i musze zminimalizować okno. w SCII po 2h na średnich detalach także zaczynał już nie wyrabiać. Bądź co bądź karta nie jest najlepsza, ale myślę ze zakup Ramu musi być first:D dzięki za podpowiedzi