ATi Radeon HD 4850 Fanfix

Witam

Czy może mi ktoś po polsku napisać jak zrobić tego fanfixa na Radeonie HD 4850 ?

Nie mam zainstalowanego CCC.

Ponadto mam zainstalowaną aplikację ASUS SmartDoctor i zaznaczoną opcję Auto FanControl i Enable HyperDrive dla 3D game mode.

Pozdrawiam

W Asus SmartDoctor wejdź w opcje (przycisk w prawym dolnym rogu), następnie w zakładkę “Fan Control”, zaznacz “manual mode” i wybierz 45% (wg. mnie najlepsze - ciche i temperatura spada do 50C).

A tak BTW, to CCC pojawia się po instalacji sterowników do Radeona HD4850.

Fatality07 CCC nie mam bo go nie zainstalowałem ( instalowałem każdy sterownik oddzielnie ) to znaczy zainstalowałem ale szybko odinstalowałem bo miałem z tym dziadostwem same problemy.

A jak będzie się zachowywał wiatrak w grach ? Bo to jest tryb manualny czyli wszystko sterujesz ręcznie tak ?

Cały czas będzie się kręcic na takiej wartości jaką podałeś. Gry chodzą OK. Po kilku godzinach grania w Crysisa na wiatraku ustawionym na 45% karta miała temperaturę ok. 70C.

Jak wybierzesz tryb manualny, to tylko ilość obrotów zmienia się.

Fatality07 a jakie jest twoje zdanie na temat chłodzenia tej karty ? 70 * C to nie tak dużo. U mnie na ustawieniach Auto temperatura podczas grania jest mniejsza niż podczas normalnej pracy :smiley: ( wiatrak chodzi na 100 % i na 50 % )

Dużo mówili o piekarniku w obudowie ale wg mnie jest o.k.

A kręciłeś swojego Radzia ? Zmieniałeś w nim chłodzenie ? I takie tam inne rzeczy ?

A to widzisz, nie ma potrzeby zmieniania obrotów o ile nie jest za głośna (60-70% w stresie wg. różnych opinni jest wystarczająco wydajne i ciche jednocześnie), można też zmienić paste termoprzewodzącą na coś porządnego aby troszke usprawnić chłodzenie.

Przy obrotach ustawionych na 65% podkręciłem rdzeń do 690, a pamięci do 1120. Wszystko chodziło dobrze (nie było “artefaktów” podczas grania w Crysisa). Temperatura ok. 80-85C. Chłodzenia nie zmieniałem. Kupiłem tylko nowy wiatrak Acutake 120 Pro PWM i zamontowałem z tyłu obudowy.

No to co Fatality07 kręcimy sprzety. Tylko ja mam lichy wiatraczek na obudowie. Potrzebuję coś o wymiarach 80 x 80 podłączanego do wtyczki od zasilacza, bo nie wiem czy mam gniazdko na płycie ASUS M2N4-SLI

najlepsza 80x80 to chyba revoltec airguard, do tego przejściówka z 3 pin na molex