ATI Radeon HD 4850 ,podkecanie.Pomocy!


(Lebron20) #1

Czy mozliwe jest podkręcenie tej karty graficznej? Jak jest to jak to zrobic i czy to ejst bezpieczne . Za wszelka pomoc dziekuje


(Jaromir Zurawski) #2

Ale po co?


(Lebron20) #3

po to zeby zwiekszyc wydajnosc


(matio) #4

Jeśli masz zadawać takie głupie pytania to lepiej się nie odzywaj.

Też mam tą kartę i też jestem zainteresowany podkręcaniem jej. Tu cos znalazłem, podajcie swoje linki, przydadzą się :wink:

http://ocforum.pl/35-karty-graficzne/at ... -oc-23706/

e5200-hd4850-wydajnosc-t308406.html?hilit=4850%20ati


(Zajczyk95) #5

podkręcać możesz nawet CCC (Catalyst Control Center) w zakładce performance.

musisz odblokować kłódkę klikając na nią i możesz podkręcać.

oczywiście są limity ale przynajmniej nie spalisz sobie karty.

ale pamiętaj obserwować cały czas temperatury!


(T Luk) #6

Jedna mała, uwaga na referencyjnych coolerach GPU nie radzę podkręcać kart...Zapoznaj się z testem wydajności coolerów GPU, wymień cooler GPU na odpowiedni dla Ciebie i wtedy dopiero zacznij podkręcać...HD4850 / HD4870 to grzałki i nie można tego lekceważyć...


(matio) #7

Bardziej chodziło mi o podkręcanie z poziomu Biosa, wydaje mi się że są większe możliwości i ogólnie lepiej. Macie jakieś przydatne wskazówki co ile zmieniać taktowanie, timingi etc? i gdzie to w ogóle znaleźć.


(Cyba91) #8

4850 nie za bardzo się krętliwe, właśnie ze względu tak jak napisał t.luk , wysokich temperatur. Bez dobrego coolera nie osiągniesz dobrych wyników, a co za tym idzie wzrostu wydajności w grach, bo będzie ograniczała Cię temperatura. Podkręcenie karty, do stanu kiedy są jeszcze w normie temperatury, moim zdaniem mija się z celem, bo raz że nie podkręcisz dużo, a dwa to przyrost fps w grach będzie minimalny :wink:


(Zajczyk95) #9

dlatego napisałem żeby obserwował temperatury i podkręcał w ccc bo tam nie ustawi za wysokich timingów a i nie będzie się bawił z napięciami przez co ryzyko spalenia karty moim zdaniem jest minimalne :slight_smile:


(T Luk) #10

Pamiętaj, że FurMark potrafi zdziałać naprawdę "niszczycielskie cuda" jak nie masz dobrego coolera GPU 8)