Ati Radeon HD 5450 na platformie AM2


(Michalm92) #1

Posiadam kartę graficzną Ati radeon HD 5450 która działa w komputerze z procesorem AMD Athlon x2 64 4200+.Jej GPU wynosi tylko 157 MHz na dostępnych 650, czy wymiana procesora w komputerze na lepszy polepszy jej wydajność?


(mrFreeze) #2

Ta karta nadaję się do pasjansa. 64 bit w co Ty chcesz grać na tej grafie:)


(Michalm92) #3

Właśnie chodzi o to że tylko jakieś takie gry które chodzą na słabym sprzęcie i mają już po parę lat bo teraz to nawet i one się tną po zmianie karty graficznej ta wcześniejsza zepsuła się.


(neXt___) #4

Taktowanie rdzenia jest obniżane, gdy procesor graficzny nie jest odpowiednio obciążony. Jest to zachowanie automatyczne, które nie ma wpływu na wydajność sprzętu.

A karta jest słabiutka, lepiej powiedz ile masz do wydania, skoro chciałes wymieniać procesor.


(Michalm92) #5

Cena nie gra roli, pytam się po prostu czy wymiana procesora na lepszy coś zmieni? Czy zmiany w biosie coś mogą dać aby działała na wyższych obrotach?


(sadaj72) #6

Ta karta jest 4x słabsza od starego Geforce 9600gt więc zacinanie się nawet starych gier nie powinno cię dziwić.

Nawet jakby działała dwukrotnie szybciej to i tak wydajność była by marna, lepiej kup nową kartę.


(neXt___) #7

Obroty karty tutaj nic nie zmienią, nie radzę kopać się z koniem, bo już teraz ona pracuje ponad swoje siły, gdy tylko włączasz jakiś program, który korzysta z GPU. Możesz wyłączyć oszczędne korzystanie z energii, aby taktowanie nie spadało do dolnej granicy, tylko po co? To tak jakbyś chciał, aby Twój samochód spalał ciągle 10l/100km, gdy ma możliwość zmniejszenia tej liczby do 6l/100km.

Czy wymiana proca coś da? Do tej płyty pewnie możesz wsadzić maks. Athlona 64 x2 6400 a ta zmiana nie przełoży się w jakimś gigantycznym stopniu na płynność rozgrywek - lepiej wydać 200zł na używaną, przyzwoitą kartę graficzną.

W sterownikach możesz pobawić się opcją OverDrive i dać karcie maksymalne taktowania pamięci i rdzenia, ale to nie da oszałamiającego efektu.


(Michalm92) #8

No dobra w takim razie dodam też że ta karta graficzna zamontowana jest na płycie głównej Asrock Alivexfire s-ata2 która prawdopodobnie posiada PCI-E 1.0 natomiast karta posiada 2.0 może to jest przyczyną tego że ma 157MHz GPU zamiast 650MHz?


(JNJN) #9

 

Nie ma tutaj  znaczenia, karta typ biurowy i do multimediów.

 

I jak to sprawdziłeś? uruchom GPU-Z, daj obciążenie dla karty i sprawdź lub uszkodzona.