Ati Radeon HD 5770 jak podłączyć?

(krystianspoko) #1

Witam. Mam kartę graficzną Ati Radeon HD 5770 jak ją podłączyć? bo jak ją wpinam do płyty głównej i podpinam do niej monitor to karta graficzna pracuje ale obraz się nie wyświetla. Z boku karty jest jeszcze wejście takie jak wejście do zasilania płyty głównej od zasilacza. to wejście ma wymiary 3 na 3 piny Nie wiem czy trzeba coś podłączyć coś do tego wejścia bo jak tak to ja nie mam w kompie dodatkowego takiego kabelka. Moja specyfikacja: Procesor Pentium Dual-Core CPU E5200@ 2.50 GHz 2.50 GHz 3 gb ramu Karta graficzna Nvidia Geforce 9500GT 512mb Płyta główna gigabyte ga-g31m-s2l .Zasilacz (tak tak wiem że zasilacz z czarnej listy) Mustang ATX KY-450W.

(krystianspoko) #2

używam przejściówki dvi-vga gdy podłączam Radeona hd 5770 ponieważ mam monitor z kablem vga.

(krystianspoko) #3

Jak podłączam radeona to komputer włącza się na wysokich obrotach głośno pracuje ale obraz się nie wyświetla. i słychać piknięcie po włączeniu.

(Irydium) #4

Niestety, ale bez dodatkowego zasilania na tej grafice obrazu nie uzyskasz. Aby podłączyć zasilanie do tej grafika zasilacz musi mieć 2 wolne złącza Molex czyli takie prostokątne 4-pinowe złącza z lekko zaokrąglonymi 2 rogami i należy dokupić przejściówkę molex PEG, taką jak ta tutaj:http://allegro.pl/przejsciowka-zasilania-molex-6-pin-peg-grafika-i5108765616.html lub tutaj tańsza: http://allegro.pl/sxn9-kabelek-zasilanie-pci-express-6-pin-pci-e-btx-i5322455067.html. Wtedy grafika powinna pracować prawidłowo.

(krystianspoko) #5

czyli jak kupię tą przejściówkę i inny zasilacz to grafa będzie działać? a jaki zasilacz ma 2 wolne złącza Molex? podasz model? i dlaczego jak podpinam tą grafę to komputer włącza się na wysokich obrotach? głośno pracuje itp.?

(Irydium) #6

Zasilacz teoretycznie ci wystarczy, jeżeli masz przy nim takie dwa wolne złącza:https://pl.wikipedia.org/wiki/Molex,. Jeżeli wymienisz zasilacz to ta przejściówka będzie niepotrzebna, bo w nowym zasilaczu już prawdopodobnie będzie takie złącze, a jak nie to trzeba taki kupić z tym złączem.

Komputer chodzi głośno, bo prawdopodobnie zasilacz nie jest w stanie zapewnić odpowiednio dużo mocy dla Radeona przez płytę główną i złącze PCIe 16x.

(krystianspoko) #7

o dziwo znalazłem ten kabelek :smiley: mógłbyś mi wyjaśnić jak go teraz podłączyć?

(Irydium) #8

A da się go źle podłączyć? tam gdzie 2x3pin do grafiki, a pozostałe dwie do pasujących złącz od zasilacza, każde złącze ma taką końcówkę aby pasowało tylko z tym samym złączem.

(Marcin1025) #9

Tylko żeby potem nie było płaczu jak zasilacz spali kartę graficzną.

(krystianspoko) #10

jeśli zamierzasz pisać takie rzeczy to się nie udzielaj. wiem jakie są zagrożenia z zasilacza z czarnej listy. podłączyłem kartę graficzną zainstalowałem najnowsze sterowniki. Teraz mam jedno pytanie. Czy ta grafa jest dobra? czy jest wydajna? czy może odkładać na lepszą?

(Marcin1025) #11

Ta karta na dzisiejsze czasy to prawie zabytek,nie da się na niej pograć w najnowsze gry.

Ja bym zaczął zbierać pieniądze nie na nową kartę graficzną lecz na cały nowy komputer.

Dlatego ,że procesor ,który posiadasz to już prawie zabytek ,jest on słaby wydajnościowo i przestarzały technologicznie.

Więc jak wymienisz kartę graficzną np: na Geforce 750 ti to to się mija z celem,wtedy procesor będzie ograniczał kartę.

Krótko mówiąc nie warto inwestować w ten komputer. 

(krystianspoko) #12

Narazie mi wystarczy bo mi najbardziej komputer jest potrzebny do internetu do pogrania w gierki które były wydane do max 2010 roku więc taki komputerek mi wystarczy.