ATI Radeon HD4850 Powercolor jakie chłodzenie?

Wybrałem (przy Waszej pomocy w innym wątku) i chyba się zdecyduję na taki zestaw:

Procesor Procesor Intel Core 2 Duo E7200 2.53GHz 3MB BOX [775] 314,00

Płyta główna Płyta GigaByte GA-EP35C-DS3R [INT][775] 277,00

Pamięć RAM KINGSTON DUAL 2x2GB DDR2 PC2-6400 CL5! 214,00

Karta graficzna Karta Radeon HD4850 PowerColor 512MB AX4850 512 [PCIE] 465,00

Dysk twardy SAMSUNG 750 GB 32 MB NCQ SATAI SATAII 249,00

Nagrywarka CD/DVD Pioneer 215D SATA 82,00

Obudowa Cooler Master Ellite 331 110,00

Zasilacz OCZ SXS 500W REV.2 159,00



      1870,00

Tamten temat ‘zdechł’ więc piszę nowy, zresztą sprawa jest inna. Przeczytałem kilka recenzji tego radka i doszedłem do wniosku że to dobra karta. Przeczytałem też że mocno się grzeje, w pc-media jest napisane, że

i teraz czy to wystarczy? temperatury podobno dochodzą do 80 C

A i czym się różni asus od powercolor (oprócz ceny) bo wydaje mi się, że niczym więcej?

edit//

Więc co proponujesz? Ram jest tani… dysk też, bardziej chodzi o pojemność niż parametry, 2gb zamiast 4gb ramu będą lepsze?

Mam wątpliwości co do: ramu jak kolega napisał, dysku i płyty, lepszy ten gigabyte czy jakiś asus p5… :?:

Jeszcze nalepką na chłodzeniu i ewentualnie wyposażeniem standardowym zestawu.

Co to jest za ram? Z czym do ludzi…

Dysk to samo.

Tu masz ciekawe chłodzenia na tego Radka. Gdzieś się doczytałem że jest taki sam montaż jak HD3850

Coolink GFXChilla

THERMALRIGHT V2

A tam 80 st. to nie dużo. Ostatnio miałem u siebie kompa kuzyna, naprawiałem mu go, on ma GeForce 8500GT z pasywnym chłodzeniem, temperatura podczas grania dochodziła do 90-93st. i nic się nie działo.

Tak, tylko że na pasywie to normalka. Poza tym taka temperatura wykańcza kartę grafiki.

a jest wodne chłodzenie do tego radka ?

nie przesadzajmy aż tak nie wykańcza, tolerancja kart wynosi około 120st po tym robi się pod górkę i uszkodzenie może szybko nastąpić. A skoro inżynierowie ATI/AMD użyli tego chłodzenia to uznali je za wystarczające. A zapewne oni mają większą wiedzę od nas odnośnie żywotności podzespołów w określonej temperaturze itp. Gdyby to chłodzenie było kompletnie do kitu by zapewne nie montowali go na tych kartach. Poza tym obiło mi się o uszy, że temperatury są zawyżone i w nowych sterach niby mają być wyświetlane poprawnie.

Tak, tylko zwalili coś w biosie i karta chodzi z takimi obrotami, że można by powiedzieć, że wiatrak się w ogóle nie kręci. Walniesz obroty na 50% i temperatura niska jest i chłodzenie dalej ciche.

Ale to już nie chodzi o to czy karta wytrzyma czy nie, taka temperatura robi w budzie piekarnik, udziela sie to innym podzespołom i nawet w pokoju u mnie jest cieplej niż w innych pomieszczeniach (a jak zamknę okno i drzwi to już masakra :slight_smile: )

Poza tym podzespoły w wysokiej temperaturze mają mniejszą żywotność.

Zgadzam się z wami odnośnie tego że zwiększa się temp. w budzie i nawet w pokoju, żywotność również, jak najbardziej macie racje. Ale jaka to strata żywotności? 8lat vs 6lat? A co do dawania w kość pozostałym podzespołom…kto normalny mając taki piekarnik w budzie nie robi dodatkowego nawiewu chociaż dwoma wentylami na przód jeden i tyl drugi? :wink:

Ja. Wole wymienić chłodzenie na samej karcie graf - da to lepszy efekt

I gwarancja paszoł won:P No luz każdy robi jak lubi i woli:P ja przynajmniej teraz póki nie podkręcałbym tej karty nie widzę sensu wymiany chłodzenia.

Kto Ci takich głupot naopowiadał? PowerColor nie daje naklejek plomb na chłodzenie więc możesz robić z nim co Ci się podoba! Skoro można założyć nowe to i można wrócić później do starego oddając do serwisu…

tak tyle, że żeby dobrze zamontować nowe chłodzenie musisz zmienić pastę i tu zonk bo skąd standardową weźmiesz taką jak dał producent? Z kątowni?:stuck_out_tongue: :wink:

No to i faktycznie argument podałeś!

A może odciski palców spod starego chłodzenia będą zbierane i sprawdzane z odciskami pracowników PowerColora, którzy je montowali…

Aż nie wiem co powiedzieć…

Podałem przykład z doświadczenia kumpla. Gwarancja nie została mu uznana bo miał inną paste na rdzeniu niż referencyjna. Więc jak widać zdarza się i tak.

I na tym zakończę rozmowę.

Widzę, że rozmowa trochę stoczyła na offtop ale do rzeczy. Czy ten dysk, który podałem jest zły, co z ramem i co z tą płytą gigabyte czy jakiś asus? Co do dysku i ramu to może się tak zdarzyć że nie będzie konkretnych modeli tam gdzie kupuję więc jak macie jakieś propozycje to piszcie.

ten gigabyte ga-ep35c-ds3r ma pamięć ddr3, może głupie pytanie ale ram będzie raczej na ddr2, będzie działać? :?:

EDIT

Dlaczego nie Asus, obecnie mam Asusa i bardzo dobrze działał przez jakieś 5 lat? Myślę nad Asus P5KC za ok 300zł Ma crossfire a kupuję radeona więc może się przyda, socket 775 więc procesor będzie pasował, pamięci podobno ddr2 (4x2gb) i ddr3(2x2gb)

Co z Ramem?

http://www.ceneo.pl/699207