ATI Radeon HD4870 X2 2GB GDDR5 opłaca sie?

Witam tak się zastanawiam nad ta karta czy w ogóle jest sens kupowania tej karty pod ten zestaw???:

Procesor:Phenom II X2 555 3,2GHz procek 4 rdzenie po odblokowaniu

Plyta głowna: ASROCK 880G EXTREME3

Pamięć RAM: Kingston HyperX DDR3 2x2GB 1333MHz

Zasliacz: TG480-U01 480W

Patrzyłem testy wydatności i nie odbiega znacząco od innych nowszych radeonów z tego co widziałem a cena nie jest wygórowana…

chce kopić kartę radeona żeby w późniejszym czasie móc kupić kolejna i podłączyć CF:)

Jeśli nie ma sensu to biore gtx60…

Właśnie obecnie mam monitor 19" panoramiczny aczkolwiek zamierzam kupić 22" bo jak już się dowiedziałem to monitor ma znaczenie w wyborze grafiki a chce pograć na tym kompie w Crysis 2 w następnym roku… Więc proszę o rade:)

jeżeli crysis 2 będzie miał tak wyśrubowane wymagania jak jedynka, to ■■■■■■■ jednak wie jaki zestaw i karta graficzna będą potrzebne, żeby sobie pograć w ładnych detalach :roll:

jaka kwota na kartę jest przeznaczona ?

swoją drogą radek 4870 jest już dość leciwą konstrukcją, jednak nadal bardzo wydajną

Właśnie jest to wydajna karta i tu sie zastanawiam nad nią bo co 2 rdzenie to nie jeden:) hehe:) no tak 600 PLN bo GTX 460 w tych granicach chodzi:) jak patrzyłem na pewnej stronce na ktorej mozna porownac wymagania gry crysis 2 do sprzetu jaki sie posiada to za grafike w tym przypadku tego radka wyszło mi 8 w skali 10 i proc 6/10 czyli wydawało by się ze grafika jest godna uwagi jak na swoj wiek:)

Karta jest dość wydajna, ale pobór w samym idle 80W, w grach 260W, długość 27cm do każdej obudowy nie wejdzie, kupował bym HD5770 dostaniesz nową na 2/3 letniej gwar, zamiast 30 dni czy zerowej, pobór ok 14 do 60W, nowego X2 chyba już nie ma w sklepach, na niej pograł jakiś czas, potem ją sprzedał lub dołożył drugą do CF, lub kupuj GTX460 768MB/1GB

Lepiej już HD4890 ewentualnie GTX570/GTX470/GTX460/HD5870/HD5850/HD6870/HD6950

Kartę która podałeś polecam. Sam taką mam. I raczej nie powinno być problemu z Crysisem 2. Pozostałe śmigają jak nie wiem co.

Koledzy chyba nie chwytają subtelności, 4870 X2 to tak naprawdę dwie karty 4870 połączone na jednej płytce. Zalety to wysoka wydajność, wady to grzanie się, duży pobór mocy i hałas. Mam taką w wykonaniu ASUSA, ale po jakimś czasie zszarpane uszy i wywalanie w czasie gry z powodu przegrzania zmusiły mnie do zamiany fabrycznego chłodzenia jednym marnym wiatrakiem na specjalny zestaw ARCTIC COOLING dedykowany dla tej karty z trzema wiatrakami za 260 zł. Od tej pory problemy się skończyły (temperatury 1 rdzenia w stressie max. 85 st., a było ponad 105 i wtedy wywalała) i cisza nawet przy maksymalnej szybkości wiatraków, ale pieniędzy szkoda. Nie wiem jak to wygląda u innych producentów, u mnie tak to było. Kartę mam od ok. 2 lat. Wybór należy do Ciebie.

hmm ■■■■■■■ nie zorientowałem się, że chodzi o kartę na jednej płytce mającą dwa gpu #-o no wydajna będzie, ale pobory mocy i temperatury przedstawili koledzy wcześniej :slight_smile: jeżeli do karty należy dołożyć chłodzenie za 260zł, aby funkcjonowała normalnie, to pojawia się pytanie czy w ogóle warto kupować.

Ps. nie istnieją takie wentylatory, które na max obrotów “dają ciszę”, no chyba, że mowa o wentylu, który w standardzie ma 600rpm i 120mm, ale który praktycznie nie popycha powietrza

Wszystko jest względne, nie słychać w naturalnym otoczeniu dźwiękowym (włączony telewizor, gadająca żona, hałas z ulicy itp.), w ciszy oczywiście słychać szum, ale nie wycie.

Tak tylko nie każdy tytuł skorzysta z tego, do tego mniej problemu będzie kupić jedna a mocną grafikę, i są problemy z takimi kartami czasem.

Właśnie dlatego tu się zarejestrowałem bo zawsze mogę na was liczyć:) czyli mówicie ze temperatury to koszmar z ta karta… jak kolega powiedział 260 za chłodzenie to wychodzi coś ok 760 PLN za kartę a w tej cenie bym miał nówkę i to raczej już z lepszymi rozwiązaniami energetycznymi:) heheh :slight_smile: a co powiecie o tej karcie “GIGABYTE HD5770 1GB 900/4800MHz” mam płytę na bazie chipu AMD a w przyszłości chce dodać kolejna kartę w CF czyli nVidia odpada:( Wiem , że gtx460 będzie pewnie bardziej wydajny prawda??? nie mam za wiele kasy na kompa i kombinuje jak tylko się da żeby złożyć coś konkretnego więc wybaczcie,że tak wam tu marudzę:)

Karty z sesi HD57xx poszły strasznie w dół z cenami w czasie i dlatego tak nad nim siedzę:)

hehh SLI można odpalić na dowolnej płycie wyposażonej w dwa gniazda PCI Express 16x. Tak nawet na płytach z chipsetem AMD dla Crossfire. nVidia celowo blokuje SLI na wybranych płytach ale znaleźli się ludzie którzy napisali specjalny fix. A co do HD5770 to jest on minimalnie szybszy od HD4850 ale wolniejszy od HD4870 za to HD5830 dysponuje minimalnie lepszą wydajnością od HD4870 ale w większości testów przegrywa z HD4890.