ATI Radeon HD5450

Witam , Kupiłem kartę Radeon HD 5450 i po podpięciu jej mam czarny ekran. Nie wykrywa jej ( na innym tak) . Co może być problemem ? Mam Intel Core I5-2400 3.1 GHz. 8 gb ramu DDR3 ( 4x2gb) i płyta głowna Lenovo z modelu 1855B3G.

Czyżby jakiś biurowy wynalazek? Takie płyty często mają problemy z nowymi kartami graficznymi. Musiałbyś szukać modelu, który wg opinii użytkowników na pewno działa.

Własciwie nie wiem , chyba tak ale ogólnie był składany przez kogoś innego i odkupywany. Czyli własciwie musiałbym wymienić płyte głowną ? Bo ramy , procesor itd jest ok. Albo zrobić coś z tym slotem?

Ta płyta nie ma złącz wideo dla integry z procesora?
Ten Radeon i tak nie nadaje się do grania.

Ma złącze , pod nim działa normalnie wszystko . Ja akurat nie potrzebuje żadnej nowej karty … mega super. Gram co najwyżej 1,6 cs lub Lol… a do tego myśle ze tam da radę.

Może w BIOSie trzeba ustawić priorytet startu kart graficznych.

CSGO może nie, ale CS1.6 i LOL powinny działać na Intelu HD3000, sprawdzałeś?

Ustawiałem dalej nic , mam tryb auto i inne też przetestowałem… a bios ? Aktualny chyba jak na tą płytę bo aktualizowałem

Mam HD 2000 i no , szału nie ma własciwie a przy " grubszych akcjach jest jednak problem ( zacinki) i nie wiem jak to wszystko rozwiacac… bo chciałem kupić np GF 1050 ( low profil bo mam tą mniejszą obudowe) ogólnie to “
Lenovo Thinkcentre Edge 91” nazwa mojego PC . Wdzięczny bym był za pomoc bo nie chce kupić by leżała. Ogólnie podpinałem kartę GF 8400 Gs … i działa… ale jest mega szajs. Biosa aktualuzowałem ale moze jest jakiś inny jeszcze nie wiem ?

To może po prostu ten HD5450, który kupiłeś jest niesprawny.

Jak myślałeś o 1050, a krucho z kasą, to może weź GT 1030.
Na starcie mocno skrytykowano tą kartę, ale obecnie jej cena spadła już do 285zł.
Demon mocy to nie jest, ale wystarczy do grania we wszystko na low/medium, a LOL to pewnie na maksie ruszy. W ultrabookach (MX150), ta karta to przecież pół-gaming.

Sprawny jest bo działa w innym PC … cos musi być z slotem który nie obsługuje nowszych kart… Płyta lenovo ? może coś nie halo tam …

Prawdopodobnie działa tylko z kartami, ze specyfikacji do płyty głównej.

Ale ostatnia szansa - reset biosu baterią na założonej karcie 5450.

Komputer odłączony od zasilania 230V, poprawnie w slocie założona karta PCIE, jak potrzebne dodatkowe zasilanie, to ma być podpięte zgodnie z instrukcją karty - monitor tu podpięty, wyjmujesz baterię z płyty na 10 minut, wkładasz, uruchamiasz kompa i start do biosu i jak tu wejdziesz to pół sukcesu, ustawisz datę i godzinę (prawidłowy reset zresetuje te dane) i zapiszesz bios Save.

Może aktualizacja biosu płyty?

Jakby pójść tym tropem, to jeden z wariantów ThinkCentre Edge 91 w sprzedaży występował z AMD Radeon HD 6450.

Ja poeksperymentowałbym z PCI-Express. Można włożyć kartę do slotu 1x (jeśli plastik nie pozwala włożyć, to przez risera). Risery pozwalają również podpiąć oddzielne zasilanie, pozwoli to wykluczyć problem w tym zakresie.
W dużym slocie można spróbować wymusić 8x/4x/1x zaklejając piny taśmą bezbarwną (cieńsza niż izolacyjna).

Reset biosu nic nie pomógł , mam aktualny bios. Myśle ze to faktycznie problem z kompatybilnościa :confused: