ATI Radeon Mobility HD 5650

Witam serdecznie.

Piszę do was o pomoc w sprawie sterownika do tego układu graficznego w laptopie sony vaio. Otóż po zainstalowaniu org. systemu WIN7 64bit, sterownik do grafiki ze strony vaio powoduje podczas pracy “zacięcia” w momencie minimalizowania i odwrotnie przeglądarki, gg itd. Sterownik jest instalowany w pełnym pakiecie z control center. Na stronie producenta AMD, pobierając plik z automatycznym wykrywaniem karty i instalowaniem drivera wyskakuje komunikat “sprzęt nie został wykryty”. Nie mam pojęcia co może być problemem i proszę o pomoc.

Może instalowałeś sterowniki w złej kolejności? Ogólna zasada jest taka:

1 chipset

2 dźwięk

3 grafika

4 cała reszta

Od kiedy serwisuję komputery nie spotkałem się z problemem, żeby zła kolejność mogła to spowodować. Nawet przywracanie z ukrytej partycji recovery występuje ten sam błąd. Po zakupie do momentu pierwszej reinstalacji systemu nie było z tym problemu.

pobierz sterowniki najnowsze ze strony sonego, to normalne że ze strony AMD nie rozpoznaje mam tak samo w laptopie packardbell, dlatego sterowniki do laptopów trzeba pobierać ze stron producenta laptopa a nie konkretnego podzespołu

Tak jak wyżej napisałem, sterownik pobrany ze strony vaio (preinstalowny z systemem WIN7) powoduje ten sam problem…

wejdź w menedżer urządzeń, kliknij prawym na sterownik grafiki i kliknij zaktualizuj , dalej wybierz żeby przy użyciu windows update, być może mają mobilniejszy sterownik do tego modelu, czy laptop sie nie grzeje? podaj jego konfiguracje ilość pamięci ram, oraz moc procesora

Spróbuję zaktualizować (to wieczorem, nie mam laptopa ze sobą), grzeje się jak każdy ale przy przeglądaniu stron praktycznie wcale. Na pokładzie i5 (2.5GHz), 4GB RAM DDR3.

jaki ma wiek laptop? być może pora go oczyścić z kurzu [jeśli jest używany na łóżku itp to niedługo trzeba czekać na takowy efekt]

Dopiero rok czasu. Czyszczony co jakieś 2-3 miesiące, nie używany na łóżku itd. tylko na stoliku - służy jako stacjonarny w większości przypadków. Sądzę, że problem w sterownikach siedzi lub któreś po prostu teraz ze sobą nie współgrają ale sprawdzanie całości jest wręcz niemożliwa.

zaktualizuj : http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=35

Dodane 25.01.2012 (Śr) 16:27

tym programem sprawdź sterowniki : http://www.innovative-sol.com/drivermax/

Witam, problem rozwiązałem. Te najbardziej proste rzeczy stają się najtrudniejsze. Przywróciłem kompozycje pulpitu do Aero i wszystko działa w porządku.

Temat zakończony, można usunąć.