ATI Radeon Mobility HD 5650


(Wmartin88) #1

Witam serdecznie.

Piszę do was o pomoc w sprawie sterownika do tego układu graficznego w laptopie sony vaio. Otóż po zainstalowaniu org. systemu WIN7 64bit, sterownik do grafiki ze strony vaio powoduje podczas pracy "zacięcia" w momencie minimalizowania i odwrotnie przeglądarki, gg itd. Sterownik jest instalowany w pełnym pakiecie z control center. Na stronie producenta AMD, pobierając plik z automatycznym wykrywaniem karty i instalowaniem drivera wyskakuje komunikat "sprzęt nie został wykryty". Nie mam pojęcia co może być problemem i proszę o pomoc.


(Tirion) #2

Może instalowałeś sterowniki w złej kolejności? Ogólna zasada jest taka:

1 chipset

2 dźwięk

3 grafika

4 cała reszta


(Wmartin88) #3

Od kiedy serwisuję komputery nie spotkałem się z problemem, żeby zła kolejność mogła to spowodować. Nawet przywracanie z ukrytej partycji recovery występuje ten sam błąd. Po zakupie do momentu pierwszej reinstalacji systemu nie było z tym problemu.


(Villy) #4

pobierz sterowniki najnowsze ze strony sonego, to normalne że ze strony AMD nie rozpoznaje mam tak samo w laptopie packardbell, dlatego sterowniki do laptopów trzeba pobierać ze stron producenta laptopa a nie konkretnego podzespołu


(Wmartin88) #5

Tak jak wyżej napisałem, sterownik pobrany ze strony vaio (preinstalowny z systemem WIN7) powoduje ten sam problem…


(Villy) #6

wejdź w menedżer urządzeń, kliknij prawym na sterownik grafiki i kliknij zaktualizuj , dalej wybierz żeby przy użyciu windows update, być może mają mobilniejszy sterownik do tego modelu, czy laptop sie nie grzeje? podaj jego konfiguracje ilość pamięci ram, oraz moc procesora


(Wmartin88) #7

Spróbuję zaktualizować (to wieczorem, nie mam laptopa ze sobą), grzeje się jak każdy ale przy przeglądaniu stron praktycznie wcale. Na pokładzie i5 (2.5GHz), 4GB RAM DDR3.


(Villy) #8

jaki ma wiek laptop? być może pora go oczyścić z kurzu [jeśli jest używany na łóżku itp to niedługo trzeba czekać na takowy efekt]


(Wmartin88) #9

Dopiero rok czasu. Czyszczony co jakieś 2-3 miesiące, nie używany na łóżku itd. tylko na stoliku - służy jako stacjonarny w większości przypadków. Sądzę, że problem w sterownikach siedzi lub któreś po prostu teraz ze sobą nie współgrają ale sprawdzanie całości jest wręcz niemożliwa.


(Villy) #10

zaktualizuj : http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=35

Dodane 25.01.2012 (Śr) 16:27

tym programem sprawdź sterowniki : http://www.innovative-sol.com/drivermax/


(Wmartin88) #11

Witam, problem rozwiązałem. Te najbardziej proste rzeczy stają się najtrudniejsze. Przywróciłem kompozycje pulpitu do Aero i wszystko działa w porządku.

Temat zakończony, można usunąć.