ATI RADEON SAPPHIRE HD 4870 512MB GDDR5 - problem z grami

Witam!

Posiadam kartę graficzną ATI RADEON SAPPHIRE HD 4870 512MB GDDR5 z najnowszymi sterownikami oraz system Windows Vista (64 bity).

Niektóre gry zawieszają komputer. Czytałem na różnych forach, że może to być wina karty graficznej. Zresztą dostępny jest bios na stronie producenta, ale mam problem. Czy flashowanie biosu karty graficznej jest równoznaczne z utratą gwarancji? Czy ktoś z was miał już problemy z tą kartą graficzną? Jak flashuje się Bios w dosie? Czytałem How to flash VBIOS under pure DOS mode, jednak nie wiem jak zrobić? Czy zbootować komputer z płyty Windows Vista i wpisać te polecenia, czy użyć jakiegoś innego sposobu? A może lepiej oddać komputer do serwisu?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

co rozumiesz przez zawieszają się ?? wychodzą do windows’a ?? czy komputer staje dęba i trzeba go resetować ?? jaki zasilacz ??

Trzeba resetować komputer.

Zasilacz Chieftec 500W.

jeszcze wymień jakie to gry się wywalają ?? próbowałeś omega drivers ??

Np. GTA IV, Assasins Creed (chociaż głównie Gta IV). Używam tylko oryginalnych sterowników ati.

a jakie masz temperatury na karcie ?

Chcę zbootować komputer do dosa. Zainstaluję nowy bios. Jak to zrobić?

Proszę o pomoc.

mam ten sam problem… ta sama karte graf!! nikt nie wie o co chodzi?? :frowning: na poczatku mozna bylo grac nawet kilka minut a teraz po max 20 sec i gra sie zawiesza ;/ jedyne wyjscie to reset ;/ prosze o pomoc jak ktos mial podobny problem i udalo mu sie go rozwiazac

Dodane 01.03.2009 (N) 14:54

wlasnie znalazlem filmik na youtube mam dokladnie ten sam problem tylko z gta 4 (SA moze tez nie wiem bo nie sprawdzialem)

Dokładnie ten sam problem mam co na filmiku wie ktoś jak to naprawić?

jak naprawić: