ATI Radeon X1300 XT OC pod AGP - kiedy w rozsądnej cenie

Witam.

Pojawiły się nowe karty ATI Radeon pod magistralę AGP.

Mam m.in. na myśli ATI Radeon X1300 XT OC AGP , ale kiedy będą w rozsądnej cenie,

żeby móc konkurować m.in z GeForce 7600GS AGP ?

PS.

Tak, tak, wiem AGP na wymarciu, po co inwestować, lepiej od razu przejść na

PCI-E. Niestety myślę, że można jeszcze rozsądnie zainwestować w kartę

grafiki na AGP.

Złączono Posta : 18.10.2006 (Sro) 16:28

Dla mnie rozsądna cena to około 400 PLN.

Widze Maryś że jednak temat nowych Radeonów nadal cię męczy?

Ja wczoraj siedziałem i szukałem testów tych nowych kart. Niestety nigdzie nietestowali ani Sapphire x1650PRO ani x1300XT na AGP. Jednak zaskoczyło mnie to że w wielu zagranicznych portalach dodają testy dekodowania obrazu video czego unas prawie wogóle się niepraktykuje. A to duży błąd bo żaden test niewspomina o tym że Gforce7600GS AGP niema wspomagania kodeka H.264, a właśnie z wykorzystaniem tego kodeka zaczynają się pokazywać w sieci filmy w technologii DIVXHD.

Co do X1300XT to narazie ceny są z kosmosu, ale jest to nowość. Wiekszość i tak będzie kupować 7600GS bo wszędzie go chwalą. Za miesiąc jak poleży Radeon na półkach sprzedawcy zaczną obniżać ceny żeby się go pozbyć i wtedy myślę że cena może oscylować około 400zł.

Testowali…testowali…zapraszam do artykułu. :slight_smile:

He,he artykuł jest z wczoraj, więc mogło go jeszcze niebyć kiedy sprawdzałem. Ale widać tutaj dokładnie że 7600GS pogrąża i to dość mocno nowe Radeony. Pozostaje jedynie kwestia akceleracji H.264, dla większości może nie jest to zbyt ważne ale dla mnie akurat tak i teraz mam problem bo jednak liczyłem na te nowe Radki :frowning:

EDIT:

Cofam to co powiedziałem że 7600GS na AGP niema akceleracji H.264. Własnie teraz zajrzałem na stronę nvidi i zrobili update kart właśnie z tą akceleracją, jest tam teraz też i GF7600GS.

Witam.

Męczy, męczy. Nie tylko Radeonów, ale generalnie wyboru dobrej karty pod AGP.

Czym więcej czytam tym większy zamęt.

Po analizie artykułu, który przytoczył Madafaker wątpliwości moje są jeszcze większe.

Szczególnie ostatnia tabela porównawcza dotycząca płynności gier.

Moi synowie, szczególnie młodszy 15-to letni już się śmieją czy ja chcę z naszego PC-ta zrobić prom kosmiczny. Włączają PlayStation2 i grają.

Śmieją się : defragmentacja, stabilność systemu, pamięci, podkręcanie itp., po co to wszystko i jeszcze niestabilne.

Dla mnie wystarcza ATI Radeon 8500, a teraz zachciało mi się “modernizować” nasz sprzęt. To będzie ostatni zakup - karta graficzna i koniec. Potem za 2-3 lata przesiadka na coś całkiem nowego.

Powracając do płynności gier to jestem trochę zaszokowany, że praktycznie nic nie jest płynne nawet GF 7600GS … i co dalej ?

Znowu jesteśmy w puncie wyjścia. To ile forsy trzeba wydać, żeby powiedzmy w miarę dobrze można pograć na tym sprzęcie.

Powraca pytanie : Jaka karta graficzna ?

A może moje wymagania są już za bardzo wygórowane i za dużo wydziwiam.

Maryś a kto Ci każe grać w takiej jakości obrazu? Przecież to wiadome że na karcie za tą cene nie pograsz w hity w takiej rodziałce + bajery. Musisz albo zmniejszysć wymagania, albo zwiększyć kwote. Jednak nie licz, że wszystkie gry pójda Ci na max rodzielczości, max detalami Anizo itp… Bo takiej karty graf.na AGP poporstu nie dostaniesz… :wink:

Witam.

Zdaję sobie z tego sprawę. Zresztą ja nie gram tylko dzieci.

To spytam inaczej. Teraz odniesieniem jest dla mnie GeForce 76000GS AGP czyli kwota około 470 PLN.

O jakiej karcie na AGP mogę myśleć, żeby znacząco było to widoczne i o jakiej cenie wtedy mówimy ?

Czy jest to wtedy efektywnie opłacalne ?

Złączono Posta : 18.10.2006 (Sro) 22:59

np. ATI Radeon X800GTO AGP ?

x800gto nie dostaniesz w kwocie do 500 zl,jest ona wydajniejsza od 7600gs,i czasami nie szukaj x800gto@DDR1 chodza cos kolo 370±

550zl prawie nowka

http://www.allegro.pl/item134128227_sup … rosze.html

jeden minus to brak ps3.0 ale da sie przezyc

ChrisG Dzięki.

Ja znowu o karcie graficznej.

Tak, mówimy o wyższym pułapie cenowym.

Zacząłem od 450-500 PLN i tu raczej nie ma wątpliwości co do wyboru

Gigabyte GeForce 7600GS AGP.

Pytanie zaś brzmi :

Chciałbym, żeby na sprzęcie, który posiadam (patrz poniżej) można było

w miarę sensownie pograć w gry te nowsze np. Oblivion.

Czy jest sens zastanawiać się nad zakupem z wyższej półki niż 500 PLN

(powiedzmy do 700 PLN) ? i dlatego myślałem o X800GTO.

Czy efektywnie wystarczy powyższy GeForce ?

Pograsz w miare sensowanie. Oczywiście o max detalach super rozdzilczości i anizo zapomnij.

za 7 stów masz już 7600GT.

Ja gram na moim sprzęcie w gre Oblivion na średnich detalach i chodzi w miare ładnie, sporadycznie może coś się przytnie(za mało ramu :frowning: ) ale na takie szczegóły akurat nie zwracam uwagi. Jak wcześniej się wypowiadałem, polecam GF 7600GS, wydaje mi się, że w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz Maryś. Można czekać na jakąś obniżkę cen ale nie sądze żeby karty staniały o nawet jakieś 20% bo AGP powoli wymiera. Pamiętam jakiś czas temu GF 7600GS od Galaxy kosztowało na allegro około 390zł, a teraz cena wzrosła do 420zł. Wydaje mi się że jeśli chcesz kupować karte na AGP to nie ma co czekać.

Jeśli możesz wydać 700zł to bez zastanawiania bierz GF 7600GT :wink:

x1600 asusa można dostać za 380zł!

http://www.ceneo.pl/_01_ScategoryID=0+s … =False.htm

Karta pod każdym względem gorsza od GF 7600 GS .

Karty firmy ATI nie opłaca sie kupować na AGP oprócz 800 GTO

jak masz z 700 zł to tylko GF 7600 GT ewentualnie można pomyśleć o GF 6800 GS karta wydajniejsza od GF 7600 GS

McDracullo : Przepraszam. Temat gier jest mi trochę obcy, ale teraz się nim zająłem ze względu na zainteresowania mojego syna.

Czy Twoja wypowiedź dotyczy mojego ATI Radeona 8500 ?

Czy rozmawiamy o kartach z półki GeForce 7600GS ?

Owszem jest za 380zł ale wersja PCI-E, my tu mówimy o AGP

Nie no rozmawiamy o 7600GS. Na 8500 to niezadużo już zrobisz… :wink:

Witam.

czaki1000 Dzięki. Tak, mówimy o karcie na AGP.

McDracullo Dzięki.

No tak. Kwestia wyjaśniona.

Teraz to już zapędziłem się poza temat wątku.

Chyba zapytam w nowym temacie o “staruszka” Radeona 8500, ponieważ temat możliwości kart graficznych

ostatnio mnie bardzo zainteresował (nie tylko tych nowych).

Na razie to zacząłem od aktualizacji sterowników.

Trzeba będzie więcej poczytac.

Do tego Radeona nie wgrywaj nowszych niż 6.5

Najlepiej Omegi.