ATI Radeon X300 a Gigabyte GA-MA770T-UD3P

Witam

Mam pytanie. Czy karta graficzna Ati Radeon X300 będzie działać na tej płycie głównej? Pytam ponieważ mam karte Ati Radeon 2400Pro i ona nie dziala na tej płycie. A czy to może mieć związek z tym że płyta obsługuje złącze PCI-E 2.0 x16, a Radeon 2400Pro jest pod “zwykłe” PCI-E? Dodam jeszcze, że na płycie głównej Gigabyte GA-MA790X-DS4 Radeon 2400Pro działał prawidłowo a ta płyta też ma złącze PCI-E 2.0 x16. Z góry dzieki za porady.

wersja PCI-E 2.0 dziala tez wstecz czyli z grafikami na 1.0 i na odwrot… Moze karta jest uszkodzona lub port?

Może pomoże aktualizacja BIOSu. Może to być jakiś problem sprzętowy (błąd w konstrukcji lub firmware), czasem podzespoły nie chcą ze sobą współpracować, pomimo iż teoretycznie pasują, nikt nie wie dlaczego.

Jeśli karta ma gniazdo pod dodatkowe zasilanie, to powinno być ono podłączone.

Może monitor jest podłączony nie tak jak trzeba.

X300 to nie jest opłacalny zakup, karta jest dosyć stara i mało wydajna. Za ok. 150-200zł można kupić nową, np. HD4650 czy niższy model z serii HD5000 (będzie obsługiwał DirectX11 i na pewno dużo wydajniejszy od x300).

Bios mam aktualny.

Nie, karta nie posiada dodatkowego zasilania.

Nie no bez przesady, monitor to ja umiem podłączyć :stuck_out_tongue:

Tak wiem, ale to karta do komputera biurowego.

Spróbuje jeszcze 2400Pro uruchomić u znajomego, jeśli karta nie odpali to pewnie jest zepsuta.