Ativ Book 2 - brak internetu po instalacji Windows 7

Witam

 

Mam laptopa Samsung Ativ Book 2 NP270E5E-X01PL , jak go dostałem miał Windowsa 8, więc w mgnieniu oka zrobiłem format i zainstalowałem Windowsa 7 - wszystko przebiegło elegancko.

 

Problem w tym, że nie mogę połączyć się z internetem przez WIFI (nic nie wyświetla w  dostępnych punktach dostępu) a nawet przez kabel nic a nic. W menadżerze sprzętu jest oczywiście nie zainstalowana karta Ethernet i karta sieciowa więc już myślałem że problem rozwiązany - pobrałem sterowniki instaluje na różne sposoby i dalej nic, jedyne co wyskakuje to to że wyskakuje komunikat po instalacji że źle karta zainstalowana czy złe sterowniki i finał…

 

Byłby ktoś taki dobroduszny i pomógłby w znalezieniu sterowników lub w innym rozwiązaniu problemu? Gdybym miał internet sprawdziłbym jaki sprzęt i jakie sterowniki a tak… nie ogarniam tego.

 

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

A nie ma czasem opcji włączania/wyłączania sieci za pomocą skrótu Fn+któryś z F1-F12?

Przecież instalując Win7 sterowniki, nawet te domyślnie, są instalowane.

Swoją drogą. Co za głupota przeinstalować Win8 dla 7 (to Jak cofnąć się z liceum do podstawówki) ale to Twój wybór.

Win8 jest szybszy od 7.

Po co coś zmieniać jak jest dobre?

 

Pamiętaj że nowe rzeczy mają nowe błędy :slight_smile:

No właśnie? Win8 jest lepszy od Win7? Więc po co zmieniać na starszy?

Kafelki zawsze można wywalić, aktualizacja do 8.1 daje pseudo start, ale jest.

Wracając do wifi. Masz te klawisze funkcyjne do wyłączania sieci? Popatrz dokładnie.

Bez sterowników one nie działają a jest tam taki przycisk jak od wifi a wrecz to wifi - pewnie je sie jakoś wł z panelu też.

Sterowniki z oryginalnej strony ściągam i nie pasują coś dziwnego musi być.

 

Windows 8 z nakładkami rzeczywiście ujdzie w użytkowaniu tyko czemu ludzie tak narzekają? Tylko przez kafelki?