Atomatycznie zmieniająca się tapeta - win xp

Witam,

Mam taki problem: Ustawiłem sobie widok klasyczny z Win 95 na Win Xp i ustawiłem tapetę. Wszystko jest dobrze do następnego urochomienia Win, kiedy to tapeta się zmiania na jej brak (Tak jakbym przy wybieraniu obrazka na tapetę wybrał brak).

A, że niebieski ekran zmiast tapety mi nie pasuje próbowałem to zmienić. Na nic się zdało zapisywanie kompozycji, bo po zapisaniu kompozycji z moją tapetą - i kompozycja zaczeła się zmianiać na “zmodyfikowaną”.

Więc zaczełem próbować wyedytowac wpisy w rejestrze, ale za każdym razem kiedy zmieniałem wpis do wartości pola Wallpaper, wartość się kasowała po ponownym uruchomieniu. (rys poniżej)

0281002845b947f5.png

Dodam, że tapeta zmienia się po kilku sek. od uruchomienia - napoczątku jest moja ulubiojna tapeta, to jednak dla mnie za mało.

Moge wkeić logi z Hijack i SilentRunners, jeżeli będą potrzebne - może to jakiś program zmienia mi tapetę. Jeżeli temat był to przepraszam, nie znalazłem ;-]

Hmmm… spróbuj otworzyć Notatnik i wkleić w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart.

Jeśli wyżej podany sposób nie zadziała to dla pewności możesz wrzucić logi.

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Nie zadziałało niestety. Co ten plik miał robić?? Bo jeżeli dodać jakieś klucze czy wartości to się nie udało.

HijackThis:

SilentRunners:

Złączono Posta : 13.01.2007 (Sob) 21:50

Nie zadziałało niestety. Co wogule ten plik miał robić?? Bo jeżeli dodać jakieś klucze czy wartości to się nie udało.

HijackThis:

SilentRunners:

Sprawdź co masz w tym folderze tam powinny być wszystkie tapety i czy jest tam twoja ulubiona tapeta

C:\WINDOWS\Web\Wallpaper

Jeżeli tak to

Start >> Uruchom >> regedit

HKCU\Control Panel\Desktop

Wallpaper >> Modyfikuj >> wpisz ścieżkę do pliku twojej tapety np.

C:\WINDOWS\Web\Wallpaper\Idylla.bmp

TileWallpaper >> Modyfikuj >> wpisz 0 (zero)

OriginalWallpaper >> Modyfikuj >> usuń wpis nic nie wpisuj

ConwertedWallpaper >> Modyfikuj >>usuń wpis nic nie wpisuj

ConwertedWallpaper Last WhiteTime >> Modyfikuj >>usuń wpis nic nie wpisuj

Przed zmianami w rejestrze zrób kopie zmienianych wpisów

:slight_smile:

Tego właśnie nie wiem: jak trzeba wyedytować te watrości w rejestrze. Wskazówki Twoje Leon$ pewnie są dobre, ale nic z tego ponieważ jak już pisałem wartośc Wallpaper kasuje mi się po każdym uruchomieniu komputera. I teraz po usunięciu wartości z OriginalWallpaper i ConwertedWallpaper nie mam nawet przez chwile mojej tapety. Może jakieś inne wpisy trzeba wyedytować ,np. taki co usuwa wartośc z Wallpaper. ;-]

Złączono Posta : 14.01.2007 (Nie) 0:06

Zrobiłem plik:

Który dodałem do autostartu, ale też nic nie dało bo tapeta jest najpierw uruchamiana, potem autostart. Zresztą wyskakujące okienko z potwierdzeniem wpisania wartości do rejestru jeszcze bardziej by mnie denerwowało :wink: A i tak ten plik z autostartu nie działał, trzeba było ręcznie żeby wartośc się wpisała.

Może by tak usunąć, opcję “brak” przy wyborze tapety. To wtedy by może zapamiętywał ostatnią tapetę i ją uruchamiał. Tylko jak usunąć tą opcję - gdzie ona jest?

W logach nie widać żadnego intruza co by zmieniał tapetę??

Złączono Posty : 20.01.2007 (Sob) 9:43

Czy ktoś wie jak to terzba zrobić bardzo proszę o pomoc :wink: