ATRAPS.Gen Trojan... Pomocy

Stała się dziś rzecz bardzo dziwna. Pierwszy raz uruchomiłam na obecnym komputerze przeglądarkę IE i po wejściu na jeden zwykły adres, nagle wszystkie aplikacje zostały wyłączone. Pojawiła się za to nowa aplikacja - jakiś program antywirusowy, który ciągle wyświetlał komunikat o konieczności kupna tegoż oraz o ewentualnych infekcjach. Po odinstalowaniu tegoż przez Dodaj/Usuń programy, aplikacje zaczęły działać ponownie, a Avira zaczął wykrywać wciąż 2 trojany o nazwie jak w temacie, które się nie chcą usunąć.

Oto raport OTL:

OTL.txt

Extras.txt

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”

Przeskanowałam. Wykryło dwa zainfekowane pliki. Zaleciłam usunięcie, komputer się zrestartował, pliki chyba zostały (Avira wykrył od razu to samo, co wcześniej).

Log.

Dodane 11.06.2012 (Pn) 9:39

Avira nadal krzyczy o wirusie po uruchomieniu komputera. Malwarebytes go nie wykrywa. O co chodzi? :?

Dodane 11.06.2012 (Pn) 18:32

Ktoś pomoże?