ATTENTION REQUIED! CloudFlare - Czy to wirus? Jak to usunąć?


(Rise503) #1

Witam, mam problem przy wchodzeniu na niektóre strony ponieważ wchodząc na nie wyskakuje mi inna strona, chociaż nie przekierowuje nigdzie a i link w pasku się nie zmienia więc nie wiem jak to nazwać, na której trzeba wpisać kod captcha żeby przejść dalej a wygląda ona tak: http://iv.pl/images/40094622403869476540.jpg. Nie wiem co to jest i jak to usunąć, nic nie pomaga, żadne poradniki, inne tematy, nic :confused: Używałem programów typu Dr Web, CCleaner, Mbam oraz miałem zainstalowany program antywirusowy Comodo Antivirus. Mówię miałem bo dziś formatowałem komputer i miałem wielką nadzieję że problem zniknie ale niestety nadal jest. Dodam że pokazuje się to na każdej przeglądarce.

Dodaje logi z OTL.

 

OTL: http://wklej.org/id/1458199/

EXTRAS: http://wklej.org/id/1458201/

 

Proszę o pomoc :confused:


(Acorus) #2

Pobierz Farbar Recovery Scan Tool http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ zgodny z wersją systemu 32-bit lub 64-bit.


(Rise503) #3

FRST: http://wklej.org/id/1458211/

ADDITION: http://wklej.org/id/1458212/


(Acorus) #4

Pobierz i uruchom AdwCleaner https://toolslib.net/downloads/finish/1/ Kliknij Szukaj i później Usuń.


(Rise503) #5

Tego także używałem, bezskutecznie ale dobrze spróbuje jeszcze raz.

 

@EDIT

 

Nic to nie dało :slight_smile:

 

@EDIT2

 

Dodam jeszcze że posiadam drugi komputer w domu i sprawdzając na nim dzisiaj te same strony co na tym komputerze dzieje się to samo.

 

@EDIT3 

 

Czytając pewien temat, nie będę podawał linku, użytkownik napisał iż problemem może być adres Ip przypadający na kilka osób dzięki czemu kilkanaście osób może być uważane za jedną i tą samą uważając że to jakiś bot i dlatego proszą o kod captcha, czy to możliwe? W sumie pasowałoby skoro na drugim komputerze mam to samo a tam jest tylko windows postawiony i nic więcej.

 

Jeszcze jedno, gdy wchodze na strony na których wyskakuje to okienko przez bramkę proxy problem znika więc jestem już na 90% pewien że to wina sieci/adresu IP.


(Atis) #6

Przecież to nie jest infekcja systemu, bo formatowałeś dysk.

Zgłoś problem dostawcy internetu.

http://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?t=171273

Możesz spróbować przywrócić fabryczne ustawienia routera, ale wątpię żeby to rozwiązało problem.


(Rise503) #7

Router resetowałem nie pomaga. Więc zrobię tak jak mówisz i innego rozwiązania nie widzę. Dziękuje za pomoc :wink: