Atywacja Windows XP Home Edition nie chce się uruchomić

Witam, mam problem z otworzeniem aktywacji Windows-a, mianowicie po instalacji, próbowałem go aktywować lecz nie wchodził mi klucz więc zajełem się inną czynnością (instalacja sterowników Realtek HD Audio), po skończeniu instalacji próbowałem znowu aktywować lecz gdy klikałem na chmurkę aktywator się nie otworzył, prze panel sterowania też się nie da, i gdy wpisuje to: %systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a w Uruchom to też się nic nie otwiera. Proszę o pomoc.

http://answers.microsoft.com/pl-pl/wind … 74dcae9820

2porada od góry (z regedit)

Tą poradę już sprawdzałem i gdy to wpisuje: %systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a to nic się nie otwiera :frowning:

A co dodatkowo masz zaintalowane, jakieś cuda? (Anti-Spy, czy cuś?). Niektóre programy antywirusowe / antymalware, czy kilka innych cudów potrafi przyblokować msoobe.exe (w firmach np. to się stosuje do zabezpieczenia desktopów przed zmianą licencji).

Kolejne, co mi przychodzi na myśl… zła data systemowa.

Pisałem opcja z regedit !!

Pozwolę sobie zacytować:

Masz płytę. Podczas instalacji wpisujesz klucz produktu. System wpierw przechodzi weryfikację, potem się go aktywuje, czyli start, wszystkie programy, akcesoria, narzędzia systemowe, aktywacja systemu windows. To by było jednak za proste… System, gdy nie przejdzie pozytywnie sprawdzenia oryginalności, to wtedy jest przechlapane z aktywacją. Kliknij w windows update. Jak sprawdzenie oryginalności przejdzie i wyświetlą się łatki, wtedy halo, dzwoń do microsoftu i aktywuj.

Płyta z XP HE i klucz z naklejki coa, przez siedem lat mnie nie zawodzą.