Audacity 2.0.4 nie chce się uruchomić

Po zainstalowaniu Audacity 2.0.4, kiedy chcę uruchomić program, to nic się nie dzieje. Uruchamia się sam proces, który w dodatku pożera ok. 50% zużycia procesora. Spróbowałem na innym komputerze i widzę, że przy pierwszym uruchomieniu programu wyskakuje jakieś okienko z możliwością zainstalowania jakichś pluginów, a dopiero po ich zainstalowaniu otwiera się program. Mi jednak nic się nie wyświetla. Kilkukrotnie próbowałem instalować program, pobierałem nawet jakieś dwie różne instalki (.exe i .zip) ze strony producenta i też nic. Nawet ponowne zainstalowanie Windowsa nic nie pomogło. Chodzi o Windowsa XP z dodatkiem SP3. Co do podzespołów to nie ma co wymieniać bo spełnia wymagania programu spokojnie. Zresztą instalowałem te Audacity na kompie matki, gdzie jest 256 MB RAM-u i Windows XP z SP2 i wszystko działa. Więc co może być przyczyną tego, że u mnie nie działa? Poprzednia wersja (2.0.3) działała bez problemu. Mam wszystkie najnowsze sterowniki i aktualizacje. Myślałem, że może jakiś inny program powoduje konflikt, ale po formacie zainstalowałem jedynie Firefoxa, Thunderbirda i Audacity i też nie działa…

Hej,

:arrow: A jaką kartę dźwiękową posiadasz?

:arrow: Jaka wersja sterowników jest do niej zainstalowana?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Karta dźwiękowa? Hmm. Raczej jest zintegrowana z płytą główną, a mam GIGABYTE GA-M56S-S3. Sterowniki mam te: http://www.dobreprogramy.pl/Realtek-Hig … 21164.html

Hej,

Oki, czyli faktycznie integra i raczej nie ona jest źródłem problemu.

Odinstaluj program, przeczyść dysk i rejestr przy pomocy CCleaner’a. Następnie restart systemu i ponowna instalacja - byleby nie w tej samej lokalizacji (tym samym folderze). Coś to zmieniło?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Myślisz, że skoro całkowite formatowanie dysku nie pomogło, to CCleaner coś da? Mimo wszystko spróbowałem i dalej nic.

Szkoda, że na oficjalnej stronie ani tu na stronie nie ma już starszej wersji Audacity do pobrania. W sumie to prawie nigdzie jak tak wpisałem w Google. A z jakichś dziwnych stron nie mam zwyczaju pobierać, więc lipa.

Hej,

Nie no, oczywiście. Skoro formatowanie i postawienie nowego systemu nic nie dało, to CCleaner też nic nie da. Swoją drogą próbowałeś program instalować na czystym systemie - bez dodatkowego oprogramowania?

Na oficjalnej nie ma - ale Audacity w poprzednich wersjach można ściągnąć ze strony http://www.filehippo.com/pl/download_audacity/ - oficjalnie umieszczane są na nim na przykład programy CCleaner czy Defraggler.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jak napisałem w pierwszym poście, po formacie zainstalowałem tylko przeglądarkę i klienta poczty i mimo wszystko Audacity nie zadziałało.

Hej,

Być może program w wersji 2.0.4 ma jakiś błąd, który objawia się w specyficznych konfiguracjach sprzętowych. Próbowałeś zainstalować ponownie wersję 2.0.3 ze źródła, które podałem?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, poprzednia wersja działa bez problemów. Widać muszę pozostać przy tej.

Hej,

Na razie tak - i poczekać, czy nowa wersja nie rozwiąże tego problemu, bo to ewidentnie wygląda na winę nowej wersji.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dodam, że można uzyskać starą wersję ze strony: http://audacity.googlecode.com/files/au … -2.0.3.exe