Audacity - brak możliwości wyboru urządzenia nagrywającego

Po złożeniu kompa, zainstalowania wina, sterów itp ściągnąłem z vortalu i zainstalowałem Audacity. Jednak coś było nie tak bo nie mogłem wybrać urządzenia do nagrywania w tym programie. Więc usunąłem wszystko, przeczyściłem Ccleanerem i zainstalowałem jeszcze raz i znów … lipton, ta sama sytuacja. Dźwięk mi działa, dobrze wszystko zainstalowane, w opcjach Audacity też wybrałem urządzenie: Realtek HD Audio… Proszę o pomoc.

Link do scrrena audacity.

Screen Audacity 2

Panel sterowania

Wszystko mam identycznie oprócz ,Screen Audacity 2".

  1. Odtwarzanie - Urządzenie : Mapowanie dżwięku Microsoft - Output.

  2. Nagrywanie - Urządzenie : Mapowanie dżwięku Microsoft - Input.

/ nie będzie działać to może być tak jak jest czyli Realtek /.

  1. Kanały : 2 ( Stereo ).

W Format pliku ,Znajdż bibliotekę" najpierw zainstaluj LAME a póżniej tu wyszukaj LAME v3.98 :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … der+3.98.2

Poradnik : viewtopic.php?f=7&t=228900

Zmieniłem na Microsoft (tak jak było oryginalnie), stero i nic to nie dało. A bibliotek narazie nie bede instalował bo służa one wyłącznie do zapisywania w formacie mp3, a do tego wystarczy ściągnąc plik: lame_enc.dll…

Ludzie no pomóżcie…

Mam dwa kompy z Realtek HD i też tego nie mam, ale miałem na innym kompie przy Realtek AC97.

ALe czego nie masz? Na Realteku nie miałeś tego problemu czy co?

Tego http://img232.imageshack.us/my.php?imag … ityiy0.jpg

No właśnie w tym problem, nie wiem czy to stery czy co…

Tak jak mówisz chociaż bardziej mi tu pasuje problem z kartą dźwiękowa HD.

Może następna wersja Audacity będzie bardziej kompatybilna z HD (karta + sterownik).

Dobra zrobiłem :). Wlazłem w jakiś temat o właśnie takim samym problemie tu na forum. Olcia podała tą stronę: Link. Troche poczytałem, a zaznaczam że z angielskiego jestem noga. Należy zrobić tak:

-wyłączyć wszelką muzykę która się w tej chwili odtwarza czyli: winamp itd.

-wejść w Panel sterowania–>Realtek Konfiguracja audio HD–>Zakładka Misker–>Tutaj pod napisem Nagrywaj , jest takie kółko ja w wieży xD, a pod nim klucz, w który należy kliknąć i zaznaczyć tam Włącz nagrywanie wielostrumnieniowe. Później wyjść z tego i w prawo od napisu Nagrywaj

wybrac Realtek HDA Primary input , pod spodem jest Miks stereo i pod nim głośniczek, należy odznaczyć krzyżyk na głośniczku. Co prawda nadal w Audacity nie można wybrać urządzenia nagrywającego, ale program nagrywa to co leci na kompie. Ot i cała filozofia :].

p.s Pisze dla takich jak ja, którzy nie wiedzieli o tym jak to zrobić.