Audacity, i problem z idealnym nagrywaniem

Kiedyś nagrywałem w Audacity tak że np. włączałem piosenkę na wrzuta.pl i w tym samym momencie włączałem nagrywanie w Audacity. Kiedy się piosenka kończyła to kończyłem nagrywanie, potem Exportowałem do MP3 i miałem bardzo dobrej jakości piosenkę.

Żeby mi nikt nie mówił o LAME i o tym ze w ustawieniach trzeba zmienić na “Stero 2” to powiem że to wszystko jest ustawione :slight_smile:

Kartę dźwiękową mam zintegrowaną (Realtek HD Audio).

No i jeszcze jedno, W audacity powinien być wybór nagrywania (Mix Stereo, Odtwarzacz CD, Wejście Liniowe, Mikrofon) A u mnie nie ma nic…

Też mam Realtek HD i nie mam wyboru źródła nagrywania. Co do wrzuty to poczytaj lub jak plik się zbuforuje to wchodzisz w pamięć podręczną przeglądarki i kopiujesz plik (szybszy sposób).

Noo dobra, Jak sciągać z wrzuty to ja umiem. Tylko zależy mi na tym aby zrobić właśnie taką jakoś nagrywania…

Moim zdaniem nagrywając z Wrzuty to nie polepszysz jakości. Dobra jakość piosenek jest od bitrate 256kbps w góre, co idze za tym plik więcej zajmuje np: piosenka 4 min zajmuje 5MB, a im większy bitrate to tym więcej zajmuje czyli 10, 15, 20MB itd…

Co do nieaktywnego paska to poczytaj tutaj

Ojjj, Wy ciagle mówicie o jakości. A mi zależy aby ta jakoś jaka jest w głośnikach była także po nagraniu w Audacity!

Kiedyś tak było a teraz, nagranie wychodzi jak z mikrofonu… :frowning:

michaelllo69 , domyślnie w Audacity nagrywanie jest ustawione na Mikrofon, a w związku z tym, że pasek wyboru nagrywania jest nieaktywny, nie da się przestawić na Stereo Mix lub inne. Porady, jak usunąć tą usterkę, są na stronce, do której podałam linka.

edit:

Wejdź w Edytuj->Ustawienia->Audio I/O i sprawdź, czy w sekcji Nagrywanie masz ustawione Mapowanie dźwięku Microsoft - Input

Jest ciągle tak ustawione, a mimo to nie mam takiego efektu… :frowning:

michaelllo69 , a więc wejdź w Start->Panel Sterowania->Dźwięki, mowa i urządzenia audio->Dźwięki i urządzenia Audio->Zakładka Audio. W sekcji Nagrywanie dźwięku klik na Głośność i wejdź w Opcje->Właściwości. Zaptaszkuj wszystkie źródła w polu Pokaż następujące sterowniki głośności.

Wchodzę tam, i nie mam do wyboru np. Nagrywanie, Odtwarzanie, Inne. To jest zablokowane. Ale mam za to do wyboru w urządzenia mixujące.

Są tam :

  • Realtek HD Audio output (Odtwarzanie)

  • Realtek HD Digital input (nagrywanie)

  • Realtek HD Audio Input (Nagrywanie)

Wszystko zaznaczone, nadal nie ma efektu… :frowning:

W dniu 22.07.2008 , o godzinie 19:25 został dopisany post przez michaelllo69

Dodam że wcześniej, kiedy dobrze nagrywało to w Audacity miałem ciągle “wzmocnienie wejściowe” Na 0.0

Tam gdzie reguluje się głośność nagrywania :wink: Może to coś pomoże :slight_smile:

I mam jeszcze taką propozycje, ale boje się jej użyć bo nie wiem czy przypadkiem czegoś nie zrypie…

Wchodzę w Panel Sterowania->Narzędzia Administracyjne.

Potem Zarządzanie komputerem ->Menadżer urządzeń->Kontrolery dźwięku, wideo i gier-> Realtek High Definition Audio -> właściwości.

Zakładka “właściwości”, potem Urządzenia Audio ->Realtek High Definition Audio ->właściwości.

I zaptaszkować “Nie mapuj przez to urządzenie”??

Może to coś pomoże ??

Daj najlepiej screena z tego okna, o którym pisałam wcześniej. Wzmocnienie wejściowe jest wtedy na 0.0, jeżeli jest ustawione Stereo Mix, więc ustaw takie wzmocnienie. Hmm… co do tych urządzeń miksujących to ustaw tylko jedno dotyczące nagrywania (Realtek HD Audio Input (Nagrywanie) przykładowo).