Audacity - łączenie kilku ścieżek

Witam

Posiadam Audacity 1.2.3

Mam plik mp3, trwajacy 40min. Chce wybrac z niego kilkanascie krotkich fragmentow i stworzyc z tego nowa mp3. Wybieram sobie dane fragmenty, nagrywam, wszystko jest ok. Nie wiem, w jaki sposob zaznaczyc te wszystkie fragmenty, poniewaz gdy eksportuje zaznaczenie jako wave, nagrywa mi sie tylko ostatnia sciezka - ta, ktora byla zaznaczona. Wszystkich sciezek nie moge zaznaczyc, wtedy zaznacza mi takze fragmenty pomiedzy tymi sciezkami (niepotrzebne).

Z wycinaniem nie chce sie bawic, poniewaz gdy wytne dany fargment z 6minuty, to ten, ktory byl w 9minucie, jest teraz w 8 czy 7 i na nowo musze wszystkiego sluchac i ciagle poprawiac, co zajmie mi duzo czasu.

Archiwum przeszukalem, nie znalazlem podobnego tematu.

Pozdrawiam i czekam na pomoc.

Heh… :smiley:

Zrób na wszelki wypadek backup tego pliku…

Możesz zrobić np. tak:

  1. Zaznaczasz zbędny fragment i dajesz Delete, …i tak kolejno.

Zostanie ci tylko to, co ma pozostać w pliku wynikowym.

  1. Zaznaczasz zbędny fragment i dajesz Ctrl+l (wycisz) …i kolejno aż do końca. Na koniec kasujesz zbędne (wyciszone wcześniej) fragmenty…

-to rozwiązanie ma taką zaletę, że początkowo nie zmienia się czas utworu, co jak twierdzisz ma ci ułatwić orientację w tymże…

…mam nadzieję, że o to chodziło :wink:

Mozna jednym przyciskiem usunac wyciszone fragmenty? Jesli kazdy osobno, to troche roboty bedzie : )

W Audacity, tak szczerze powiedziawszy to pojęcia nie mam… chyba brak takiej funkcji (moze jako dodatkowy plug-in) ?

Nie jestem expertem, nie znam zbytnio tego softu :?

Ale z pewnością zrobisz to w GoldWave :wink:

Tego od dawna używam i tego “nieco” znam… :slight_smile:

Jest tam odpowiedni filtr… dokładniej w: Effects > Filter > Silience Reduction 8)