Audacity - łączenie tymczasowych plików po błędzie

Witam.

Ostatnio w programie audacity nagrywałem coś przez jakąś godzinę, później gdy chciałem zapisać nagranie program się zawiesił i musiałem go wyłączyć drastyczną metodą (ctrl+alt+del). Całe nagranie zapisało się gdzieś tam na dysku C w postaci setek małych kilku sekundowych plików o rozszerzeniu .au (część ma rozszerzenie .auf). Łączenie ich po kolei zajęłoby mi z dobę, moje pytanie więc brzmi czy jest możliwość połączenia ich wszystkich w prostszy sposób? Zależy mi na tym nagraniu a nie mam za bardzo czasu poświęcać godziny na taką żmudną robotę…

Z góry dzięki za pomoc.

  1. Jaki sprzęt i system ? / karta dżwiękowa,sterowniki , zainstalowane kodeki /.

2.Z jakich plików do jakich ?

Odpowiesz to będziesz mieć fachową odpowiedż od wielu forumowiczów.

Mam ,Audacity" cztery lata i mogę doradzić ale muszę mieć więcej informacji.

Tu jest ładnie opisany temat :

viewtopic.php?f=7&t=228900

Będziesz mieć w dalszym ciągu problemy to albo ja albo inni pomogą ale musisz podać więcej informacji odnośnie Twojego komputera tak j/w.

Z czego nagrywałeś ? Z radia - z jakiego pliku i na jaki ? Jeżeli tak to mam b. szybką odpowiedż… łatwizna… :slight_smile:

Są inne starsze ale również dobre wersje, wpisz w google - Audacity i znajdziesz.

Aż tak zaawansowany tutorial IMO nie jest potrzebny :slight_smile:

Teoretycznie, do połączenia tych plików w całość wystarczy zaimportować pliki *.au albo do tegoż Audacity albo do np. Foobara i (w tym ostatnim) przekonwertować do czegokolwiek (np. wav, mp3) z opcją ‘Convert to Single File’.

Ale to tylko teoria. W praktyce Mass Destruction ma kłopot i to duży (a przynajmniej czasochłonny). Bo z tego, co widzę Audacity nazywa swoje pliki tymczasowe (te *.au) w sposób losowy i ciężko będzie tak je “poukładać”, żeby po scaleniu tworzyły sensowną całość.

@ Mass Destruction : jeżeli to tylko możliwe zacznij myśleć nad ponownym nagraniem tego co straciłeś przez awarię programu/systemu. Chyba będzie szybciej.

XMan , niestety nie nagrywałem tego w domu więc nie wiem jaka karta dźwiękowa ani jakie kodeki znajdowały się na tym komputerze, a sterowniki zdaje się że Realtek HD Audio czy coś takiego, ale nie dam sobie głowy uciąć. System Windows XP.

Nagrywany był śpiew (2 mikrofony podłączone do wzmacniacza, wzmacniacz do kompa).

Kiedy coś nagram i ‘zapiszę projekt’ otrzymam plik nazwa.aup i folder nazwa_data z plikami b00000.au, b00001.au itd. i ja właśnie nie mam pliku .aup tylko folder z masą plików .au

I to jest właśnie mój problem, połączyć te wszystkie małe pliki w całość.

goomish , opcja z foobarem nie przejdzie, tak jak mówisz pliki nie są po kolei…

konkrety:

http://www.mesw.de/audacity/recovery/