[Audacity] Nagrywanie wokalu

Witam wszystkich forumowiczów. Już nie raz wykazaliście się sercem i pomagaliście rozwiązać problemy. Mam szczerą nadzieję, że mi także udzielicie rad.

Korzystam z najnowszej wersji programu.

Jeżeli ktokolwiek był kiedyś w studiu nagrań to ma jakiekolwiek pojęcie o technice nagrywania. Ja dopiero rozpoczynam z tym moją przygodę. Już dawno temu trafiłem na darmowy program do nagrywania i edycji dźwięku. Chciałbym go wykorzystać do nagrywania głosu pod podkład. Kiedy byłem w studiu widziałem jak ponownie nagrywa się błędy w śpiewie: Usuwasz zły fragment, zaznaczasz moment, w którym program ma rozpocząć nagrywanie, od którego ma odtworzyć ścieżkę z podkładem i puszczasz. Program sam rozpoczyna nadpisywać ścieżkę z wokalem od miejsca zaznaczenia. Czy istnieje taka funkcja / plugin w tym programie?

Tak, istnieje, możliwości edycji dźwięku w audacity są dość rozbudowane i wg. mnie do domowego niskobudżetowego studia nadają się idealnie. Do bardziej ambitnych planów potrzebna byłaby Ci na przykład kobyła od Adobe - Audition.

Co do Twojego problemu, można rozwiązać to tak, że od momentu popełnienia błędu nagrywasz na nową ścieżkę, a gdy skonczysz wrzucasz nagranie na poprzednią przykrywając nieudany moment.