Audigy 2 ZS - ciągłe prośby o sterowniki, trzaski

Posiadam kartę SoundBlaster Audigy 2 zs PCMCIA, niestety, po naprawie komputera (spalone USB) nie mogę przywrócić jej do życia. Gdy już uda mi się zainstalować sterowniki, w głośnikach słyszę tylko pisk (mp3) lub dźwięk i trzaski (inne źródła), po uruchomieniu DolbyDigitalLive wszystko się tnie (łącznie z myszką) a dźwięk zanika. Po ponownym uruchomieniu komputera - wykrywane jest nowe urządzenie, karta znika z menedżera urządzeń.

Usuwanie sterowników driver cleanerem nic nie dało, z menedżera urządzeń też wszystko pousuwałem - i to samo. Bardzo zależy mi na nie reinstalowaniu systemu (oprócz tego działa doskonale). Karta jest sprawna.

System XP Professional z najnowszymi łatkami.

Sterowniki był próbowane w zasadzie wszystkie dostępne (oryginalne, support packi itd… - zawsze jest ten sam efekt - podłączam kartę, system chce instalować stery, uruchamiam instalator Creative’a, chce restartu po deinstalacji starych sterowników (choć ich nie ma), po restarcie instalator nie wykrywa urządzenia creative. Żeby instalacja się zakończyła, trzeba kartę wyjąć i włożyć ponownie przed załadowaniem instalatora - i trzeba tak zawsze postępować żeby usłyszeć te piski (w trakcie odtwarzania mp3) lub trzaski (muzyka z innych źródeł). Jeśli ma to jakieś znaczenie - kable są w porządku, optyczne.

Wiem, że na tym wspaniałym, ociekającym za*ebistością forum i tak mi nikt nie pomoże (pozdro dla modów =D> robią kawał roboty, dobrej ciężko powiedzieć, ale jak się namęczą…), ale na wszelki wypadek dodam jeszcze - sprawdzane na wszystkich portach w laptopie (2) i w stacji dokującej (2). Więcej pomysłów nie mam, karta jest sprawna (w innym lapie działa bezproblemowo).

Problem został rozwiązany - niestety, był to źle wlutowany mostek południowy.