Audigy 5+1 na stałe

Witam, jak w temacie. Czy idzie jakoś na stałe przypisać, by zawsze windows pamiętał, że ma grać w kombinacji 5+1? Bo niestety, zawsze się znajdzie jakaś durna aplikacja, która przestawi sobie na 2+1 i gdy się wyłączy, nie raczy łaskawie się przestawić z powrotem na 5+1, tylko muszę wchodzić w CreativeAudio HQ i tam z powrotem przestawiać, a ja bym chciał to ustawić jakoś na sztywno? No tak jak w linuksie, jak ustawiam 5+1 to że tak powiem do usranej śmierci tak mam. Jest to w ogóle możliwe w Windowsie?

Otwórz program Creative Speaker Settings wybierz 5.1 Speakers i odznacz opcje Synchronize with Control Panel. Mialem taki sam problem i to pomoglo :smiley:

Albo w:

Panel Sterowania (controll panel)->Dźwięk i urządzenia audio->Zakładka “Głośność”->Przycisk “Zaawansowane” obok “Siły głosu głośników”->Ustawienia głośników - wybierz “Głośniki systemu Surround Sound 5.1”

mam to odznaczone, nawet nie wiedziałem, więc to nie to, ale dzięki. Czekam na dalsze propozycje.

Złączono Posty : 19.01.2007 (Pią) 15:38

a takiego czegoś jak obok siły głosu i w zaawansowanych "Głośniki systemu Soround Sound 5.1 nie mam.


a nie sorka, mam i jest tak ustawione od początku, jednak w obydwu przypadkach jak aplikacja jakaś która jest napisana (prawdopodobnie) na stereo, np Anno 1603, przestawia mi się na 2+1