Audio cd nie idzie na wieży

chcę z mp3 utworzyć audio cd żeby posłuchać muzy na wierzy. Kiedy w nero daję utwórz audio cd nagrywam i puszczam na wierzy ta nie chce odtworzyć płyty, pewnie dlatego że jest wiekowa. W jakich innych programach mogę utworzyć audio cd i jakie ustawienia wybrać żeby odczytywały je starsze wieże? W jakim formacie jest audio cd? :shock:

Hmmm…

Byc może ustawiasz za szybką prędkość nagrywania - bo innego powodu nie umiem siędoszukać.

nagrywałem na 8.

:frowning:

A czy wieża obsługuje płyty CD-R/RW nagrane jako audio :?:

Może odczytuje wyłącznie płyty przeznaczone do nagrywania jako AudioCD.

Nie wiem o co chodzi jak nie wina nagrywarki to może płyt. Myslę , że wiekowy sprzęt nie ma tu nic do rzeczy.

Właśnie w formacie Audio CD. Trochę skomplikowane do wytłumaczenia - ale czyta je gro odtwarzaczy CD, wiec problem może być z płytami. Raz kolega kupił taki pack, że z 10-ciu nagrałem może 2 - na reszcie nie było żadnych danych (fizycznie - patrząc pod światło) chociaż nagrywarka normalnie nagrała.

jest to wina płyt. Pewnie nagrałeś na Platinum lub innej. Odczekaj parę godzin i spróbuj ponownie. ja tak miałem

Możesz wypróbować płatnego Audio Cd Maker’a

Właśnie, że ma. Możliwe, że musisz nagrywać na płytkach preznaczonych do nagrywania audio, bo płyt CD-R nagranych w ten sposób twoja wieża nie potrafi odczytać. Poszukaj w dokumentacji, czy ma taką funkcję albo zobacz, czy na obudowie nie ma nalepki w stylu “CD-R/RW Playback”.

:slight_smile:

CD-RW na pewno nie odtworzy jeśli nie jest do tego przystosowana. Ale chyba każda wieża odtworzy cd-rki

Nagrywasz w nero 7? Jeśli tak to zmień ten programik najakiś inny gdyż są problemy z wypalaniem płyt (spróbuj na nero 6, droppix, ashampoo)

Jeśli wierza stara to nagraj prędkością max 4x na zwykłych płytkach CD-R (CD-RW pewnie nie przeczyta: szczególnie starsze odtwarzacze).

Kup również jakieś lepszy rodzaj płytek: TDK, TITANUM, LG

Przeczyść również napęd na wierzy (ja ostatnio czyściłem gdyż też żadnej płyty nie czytał: płyta czyszcząca lub (ja tak czyściłem) zamoczyć wacik do uszu w spirytusie i przeczyścić laser). Obecnie wierza czyta płytki jak nowa.

Czyli nagrana jako audio, w ten sam sposób co płyta CD-R.

Tutaj nie chodzi o każdą wieżę, ale o wiekowy sprzęt.

Nie.

Zupełnie inaczej odtwarza płyty CD-R a CD-RW.

Nawet playstation 2 nie czyta płyty audio nagranej na CD-RW a co tu dopiero mówić o starszych wierzach (nie wiem jak jest z nowymi, ale może być dość podobnie).

wiekowy nie wiekowy. Ja na nowej tak miałem

Niech zrobi tak jak napisałem

Nie wiem dlaczego tak jest ale odczekałem parę godzin i normalnie się odtworzyły.

na wieży pisze cd-r/rw playback. A po odczekaniu i tak nie idzie. Spróbuje nagrać na 4 w nero 6 a jak nie pójdzie to spróbuje w ashampo.

Złączono Posta : 01.08.2006 (Wto) 15:27

nic nie pomogło. Nie chce działać. HELP. :frowning:

Spróbuj odtworzyć u kogoś innego. Jeśli chodzi to wina sprzętu.

A komp odtwarza te płyty?? - jeśli tak to wina sprzętu.

super4634 a czy w ogóle jakakolwiek płyta z muzą idzie Ci na tej wierzy? Może po prostu zajechany laser i po sprawie… czyszczenie ewentualnie serwis

porównywanie czytnika w kompie a tego w wierzy nie będzie miarodajną oceną.

Co innego osobny odtwarzacz cd (bombox, inna wierza, przy=enośny odtwarzacz).

Komputer prawie wszystko Ci przeczyta.

Proszę zmienić temat postu na konkretny,użyj opcji zmień.JNJN

Inne płyty idą i w innej wieży idą te płyty. Tylko te moje piosenki kiedy zgrywam do audio cd to nie chce odtworzyć na mojej wieży. Rezsta idzie bez problemu. Przecież już nie raz zgrywałem muze z kompa do audio cd i szło bez problemu.

Złączono Posta : 02.08.2006 (Sro) 21:40

więc o co tu może biegać???

Złączono Posta : 05.08.2006 (Sob) 16:05

kiedy chciałem przerobić tą płyte na mp3 a potem znowu naaudio cd to nawet cdex jej nie wykrył a przecież to audio cd. Więc o co chodzi?

Złączono Posta : 05.08.2006 (Sob) 16:08

no jak myślicie?