Audio CD - problem/szumy


(Bambosz107) #1

Po nagraniu Audio CD na komputerze dźwięk jest wręcz krystalicznie czysty, natomiast na wieży miejscami są takie zakłócenia, że ledwo muzykę słychać. Płytkę nagrywałem w Nero, prędkość 4x - najmniejsza, tryb DAO, płytka firmy TDK. Może być to wina wieży? Jakby na to nie patrzeć ma już 10 lat (jak nie więcej; czyta tylko CD-R, RW i innych typów już nie).


(witek-pl) #2

Może być wina typu nośnika (nie wszystkie są równe i nie każda spasuje czytnikowi wieży), nagrywaj szybciej x8 lub nawet x12 (te, zwłaszcza pierwsza, dają lepsze rezultaty niż wolne palenie płyt przystosowanych do dużych prędkości wypalania), dodatkowo napęd komputerowy ma korekcję błędów która wiele potrafi poprawić, napęd w wieży z wieloma błędami sobie nie poradzi.


(scripter1) #3

Jeśli rady kolegi wyżej nie pomogą to może masz zabrudzony lub zużyty laser w wieży.

Dobrze jest co jakiś czas przeczyścić laser płytką czyszczącą, tylko taką dobrą do której masz w zestawie płyn czyszczący.

Jak laser jest zużyty to można próbować delikatnie podkręcić mu moc ale w końcu itak będzie konieczna zmiana lasera na nowy.


(Piotr Kluzowicz) #4

Znam ten problem. Miejscami w nagraniach słychać trzeszczenie o zmiennej głośności... W moim przypadku winna była nagrywarka.