Audio CD z danymi i plikami *.exe?

Witam!
Ostatnio doirwałem jakąś płytę Britney Spears. Jest to "One More Time - nic szczególnego. Jednak zaskoczyła mnie jedna rzecz. Po włożeniu tej płyty do komputera z Windows 11 uruchomiło się takie menu:


Po kliknięciu pierwszej pozycji "Britney Spears ECD, uruchomiła się jakaś taka interaktywna aplikacja z plikami video :slight_smile:

Ta płyta to niby Audio-CD, ale jakj to można dodać pliki *.exe, *.mov i inne do tego? Można stworzyć swoją taką aplikację, player czy inne takie interaktywne menu czy coś? Z góry dzięki :slight_smile:

Można, nic odkrywczego… Track 00 robisz z danymi (w mode1 lub mode2, bez znaczenia), a Track 01 i kolejne CDDA. Stare dzieje. :stuck_out_tongue:

W Nero Burning Rom to się nazywało „Mixed CD”. Ale można też ręcznie zrobić najpierw pierwszy track, wypakować np. IsoBusterem, a potem dopisać w *.cue pozostałe CDDA (lub *.wave, *.ape etc. jeśli aplikacja do wypalania potrafi je przekonwertować w locie).

Kiedyś różne firmy wrzucały *.exe, niektóre takie z Flasha, a niektóre jak np. Sony, instalowały rootkity. :} Dziś można iść z duchem czasu i wrzucić tak „webapkę”. ;p Jak chcesz autostart to piszesz autorun.inf, który kieruje do pliku wykonywalnego na płycie (rzecz jasna ścieżka względna).

Aha, już mi przypomniałeś :smiley: To jest Super Audio CD chyba. Miałem Crazy Froga z takim menu chyba… Tam w tym menu był teledysk, tapety na pulpit i jakaś prosta gra, którą bym sobie przypomniał, ale nie mam już płytki. Ta pyta Britney Spears jest oryginalna. Tam instalka QT (Quick Time) jest, bo ten jeden teledysk i krótkie pliki video są w *.mov. Zgrałem je na mojego S20 FE 5G, ale tam się nie otwierają - nie wiem czemu.
VLC na Windowsie i Ubuntu otwiera.

Nie, ja dodam Zip’a z tym EXE i tym menu. Ma on 84 MB. Przejdzie tu?
Nie przeszło. Te 4 MB limitu to za mało.
Dam linka do hostingu:
https://megadrive.pl/#/view/file/r5vzlw5wr0bbwaehgdny/Britney.zip
Pobierz to na swój dysk i powiedz mi, czy to jest flash, SWF czy inny typ aplikacji. Mam nadzieję, że to nie sony i nie ma tam Rootkitów. Jeśli są, to od razu tą aplikację wywalę - zostawię tylko pliki video i zripowaną płytę do *.mp3 320 kbps.

Nie… SACD wymaga specjalnego DAC do dekodowania dźwięku. To następca AudioCD, który nigdy się nie spopularyzował. Tak jak kolejnym następcą jest PureAudio, który też się nie przyjął.

Nie, ja dodam Zip’a z tym EXE i tym menu. Ma on 84 MB. Przejdzie tu?
Nie przeszło. Te 4 MB limitu to za mało.
Dam linka do hostingu:
https://megadrive.pl/#/view/file/r5vzlw5wr0bbwaehgdny/Britney.zip
Pobierz to na swój dysk i powiedz mi, czy to jest flash, SWF czy inny typ aplikacji. Mam nadzieję, że to nie sony i nie ma tam Rootkitów. Jeśli są, to od razu tą aplikację wywalę - zostawię tylko pliki video i zripowaną płytę do *.mp3 320 kbps.

Zauważyłem, że są dwa pliki *.exe. RUNME16.EXE I RUNME32.EXE. czyżby tam była 16-bitowa aplikacja wykonalna dla np. DOS’a lub Win95? xD

Niestety nie mogę być taki uczynny, ponieważ nie pobieram archiwum nie wiadomo z czym i skąd. Poza tym na Explorer jest szereg podatności na %APPDIR%, a ja innego managera plików nie używam. Jestem również za leniwy aby przesiadać się na pingwina teraz.

W każdym razie sam dump z przestrzeni systemu plików niczego nie powie Ci w materii rootkita (a jeśli używasz dowolnego Windowsa 10 lub 11, lub Vista/7 z UAC ustawionym na maximum to one i tak nie zadziałają, targetowane były na XP).

Jeśli chcesz się podzielić z kimś takimi danymi to robi się obraz płyty (lub przynajmniej tylko jednego tracku o który Ci chodzi), a nie kopii widocznych plików (mogą być też niewidoczne bo ISO9660, Joliet i UDF wspierają atrybuty ukryty i systemowy z FAT32 i NTFS).

Muzykę ripuje się do *.flac itp. jeśli zależy ci na zachowaniu najwyższej możliwej jakości. I szczerze powiedziawszy to nie widzę żadnego sensu w ripowaniu czegokolwiek innego z AudioCD.

To ok, kasuję plik z hostingu i niech nikt tego nie pobiera…

Plik usunięty, link już nie zadziała…
Ja rippuję do *.mp3, bo korzystam z różnych starszych i nowszych urządzeń… A zresztą dodałem to sobie do Spotify Premium.

UAC mam na max’a.

Limit na załączniki musi być niski, bo ludzie zrobią sobie z forum prywatny hosting plików.

OK ok, już po temacie. Muza zgrana, więc koniec.

Jaki koniec - wyjaśniam czemu nie można go zmienić z 4 MiB na 80 MiB, bo zaczną ludzie nadużywać przestrzeni serwerowej WP.

No wszystko rozumiem.

Masz napęd CD w kompie? Twardziel -szacun.

Masz napęd CD w kompie? Twardziel -szacun.

Niektórzy ludzie archiwizują dane…

na płytach.?
Verbarim, Sony?, mi się już podklejały od spodu. s., serii mega -wilgoć?

200 płyt przykleiłem na ścianę, ale kolage słaby. do wora poszło

na płytach.?

Na płytach. Technologie nazywają się BD-R HTL i DVD+M… Lepszych nie ma w zasięgu domowego portfela. Wyżej stoją tylko ODA i LTO.

Pierwszy raz o tym słyszę - o takim czymś, jak ODA.

@jajecpl Ja mam napęd nagrywarkę DVD od Lite-On na USB zewnętrzną.

Archival Disc

@Berion Super wpis :smiley:
Tak tylko z ciekawości jeszcze: jak to było z UMD? To było to, co się wkładało do PSP lub Vity? Jeśli tak, to też to było optyczne, nie?