Audio CD z tytułami i wykonawcami nagrane przez Ashampo


(jarmk) #1

Witam. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak nagrać płytkę CD-R w AUDIO tak, żeby podczas odtwarzania wyświetlały się tytuły i wykonawcy utworów ?

Nagrywam programem Ashampoo Burning Studio 2010 i gdy wrzucę CD-Ra do samochodu to mam tylko napisy track 01, track 02, itd....

Z góry dzięki za pomoc.


(Miciu1) #2

Jeśli masz dobrze otagowane utwory to powinny się wyświetlać tagi- musisz w CD w aucie przełączyć na pokazywanie nazw utworów.


(jarmk) #3

Jak bym miał taką możliwość to bym przełączył....a ja pytam jak nagrać, bo do każdego innego auta jakiego wrzucę tę płytkę to jest to samo - wszędzie wyświetla "tracki"


(Johny) #4

Ale płyta gra ?,jeśli tak,to musisz otagować utwory przed nagraniem,program nie ma skąd wziąć nazw utworów,tytuły piosenek widzisz jako nazwy plików,ale nie masz danych w samych plikach,po to właśnie są tagi,np. program MP3Tag pozwala wpisać nazwy do plików,tak nagra ci każdy program,jeśli nie ma skąd wziąc danych


(jarmk) #5

Tak płyta gra normalnie...

Ściągnąłem ten MP3Tag, zainstalowałem i nie wiem co dalej...


(Cedar) #6

Tagi to w plikach mp3, w przypadku płyty AudioCD to zastosowanie ma chyba tylko CDText.

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/cdtext/


(jarmk) #7

Czyli wynika z tego, że Ashampem nie mam możliwości nagrania takiej płyty AudioCD, a jedynie Nerem...?

Panowie, mam w laptopie trochę mp3-ek i chcę nagrać sobie płytkę do auta. A, że odtwarzacz w aucie obsługuje tylko pliki AudioCD, to muszę nagrać tylko w takim formacie.

Pytanie brzmi - czym to nagrać...?


(Cedar) #8

No popatrz, pod ręką masz odpowiedź: audio-nagrywanie-text-t418834.html

PS. Czy Twój odtwarzacz samochodowy obsługuje CDText?


(jarmk) #9

Powiem szczerze, że nie wiem czy odtwarzacz obsługuje CDText...jest to Opel Astra H z 2005 r. Ale sprawdzałem w dwóch innych samochodach i tam też podczas odtwarzania, zamiast tytułu utworu i wykonawcy był tylko "track".


(Cedar) #10

Odpuść sobie, jestem prawie przekonany, że nic z tego nie będzie.