Audio device on high definition audio bus

Cześć, mam problem, z dźwiękiem. Próbowałem wszystkiego co umiem. Gdy, już próbuje zaktualizować ręcznie sterownik Audio, piszę wtedy, że system Windows napotkał problem podczas instalacji sterownika dla urządzenia. “Jeden z instalatorów tego urządzenia nie może w tej chwili wykonać instalacji”. Próbowałem zainstalować również starsze sterowniki. Sterowniki ściągałem ze strony asusa. Nic nie pomagało. Rejestr czyściłem po usunięciu sterownika Audio device i robiłem reset, lecz błąd zawsze wracał. Pomocy z Góry dziękuje za zainteresowanie się tematem.
Asus X550LB
Windows 10 pro 64 bit.

Hej,

A próbowałeś usunąć urządzenie z poziomu menadżera urządzeń? Przy usuwania zaznaczasz, by zostały usunięte pliki sterowników. Następnie restart systemu i pozwalasz, by to Windows znalazł odpowiednie sterowniki.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Wiesz co, próbowałem wielokrotnie, ale po restarcie automatycznie gdy wchodziłem, do menedzera urządzeń błąd znowu wracał, oraz do tego pokazał się na żółto Urządzenie PCI, czyli Audio Device(…) i PCI (Kod 18). Ogółem po usunięciu wystarczy zrobic skan w poszukiwaniu zmian sprzętu i błąd od nowa wyskakuje. A w tym Auto Device on high definition audio bus wyskakuje
“To urządzenie nie jest poprawnie skonfigurowane. (Kod 1)”

Hej,

Czyli masz więcej urządzeń, które nie działają poprawnie? Możesz pokazać to na screenie i podać identyfikatory sprzętu dla tych niedziałających urządzeń?

Pozdrawiam,
Dimatheus

https://zapodaj.net/11735e09d5d54.png.html

Indetyfikatory do Audio:
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0233&SUBSYS_104311AF&REV_1000
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0233&SUBSYS_104311AF

Identyfikator do PCI:
PCI\VEN_10EC&DEV_5287&SUBSYS_202F1043&REV_01
PCI\VEN_10EC&DEV_5287&SUBSYS_202F1043
PCI\VEN_10EC&DEV_5287&CC_FF0000
PCI\VEN_10EC&DEV_5287&CC_FF00

Ref

Może Windows zgłupiał z tym mieszaniem tymi sterownikami. Ja tak kiedyś miałem z grafiką, 3 dni katowania i wszędzie mi pisali na forach, że tylko format pomoże bo zasyfiłem system.

Sprawdziłem na stronie Asusa dla Win 10 64 bit nie ma w ogógle sterowników dla Audio bo Asus twierdzi, że Win 10 64 bit ma je w sobie, a ty coś pobrałes ze strony Asusa.
https://www.asus.com/pl/Laptops/X550LB/HelpDesk_Download/

Są dla Win 8 64 bit, a dla Win 8.1 i Win 10 Asus nie daje nowszych niż sam system je ma.

I teraz własnie nie da się ich usunąć. Dlatego tylko format mi został.

Po co kombinowałeś?? Tak się kończą kombinacje z Windowsem od wieków.

A nie prawda - możesz przetestować opcje odświeżania Windows 10 z zachowaniem danych użytkownika lub bez nich dla partycji “C:\” (lub innej wwłaściwej literze jak przekombinowałeś z przypisaniem liter).

Nie powinno ruszyć innych partycji i dysków jak nie będziesz klikał bez czytania w co klikasz.

Odświeżanie nie zachowa zainstalowanych programów i kopię konfiguracji przeniesie do Windows.old (jak były w folderze Appdata przechowywane).

Ponieważ, mikrofon mi nie działał, bo automatycznie Driver Booster, zaktualizował te sterowniki, a gdy przestał działać mikrofon to, sprobowałem własnych sił przywrocenia tamtego sterownika i tak wyszło.

@krystian3w Spróbuje, tylko teraz ten komp to był win 8, a został na nim zainstalowany windows 10, bo miałem problem z nim i informatyk go zainstalował i teraz czy nie cofnie mi go do windows 8

1 polubienie

Opcja z Windowsa nie powinna cofnąć aż do Windows 8. Cofanie do 8 było by jako osobna pozycja jak nie minęło 10 - 30 dni od uaktualnienia 8 do 10 (a pewnie 10 instalowana na czysto ?).

Zrobię, kopie zapasową jakby coś nie poszło z tym odswieżaniem

1 polubienie

Zainstaluj od nowa na czysto Win 10, a nie przez odświeżanie bo to może bardziej namieszać niż pomóc. Powinien wszystkie sterowniki mieć windows 10, a jak nie pobierze przez Windows Update.

Hej,

To jest normalna zintegrowana karta dźwiękowa Realtek’a.

To jest czytnik kart pamięci Realtek PCIE CardReader. Sterowniki do obu urządzeń znajdziesz na stronie Realteka:

I przede wszystkim nie używamy badziewnych programów, co niby aktualizują sterowniki, bo one zawsze więcej syfu robią niż pożytku…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Po wszelkich próbach. W końcu działa…Dzieki za pomoc.

1 polubienie