Audio device on high definition audio bus

(jakubs362) #1

Cześć, mam problem, z dźwiękiem. Próbowałem wszystkiego co umiem. Gdy, już próbuje zaktualizować ręcznie sterownik Audio, piszę wtedy, że system Windows napotkał problem podczas instalacji sterownika dla urządzenia. “Jeden z instalatorów tego urządzenia nie może w tej chwili wykonać instalacji”. Próbowałem zainstalować również starsze sterowniki. Sterowniki ściągałem ze strony asusa. Nic nie pomagało. Rejestr czyściłem po usunięciu sterownika Audio device i robiłem reset, lecz błąd zawsze wracał. Pomocy z Góry dziękuje za zainteresowanie się tematem.
Asus X550LB
Windows 10 pro 64 bit.

(Dimatheus) #2

Hej,

A próbowałeś usunąć urządzenie z poziomu menadżera urządzeń? Przy usuwania zaznaczasz, by zostały usunięte pliki sterowników. Następnie restart systemu i pozwalasz, by to Windows znalazł odpowiednie sterowniki.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(jakubs362) #3

Wiesz co, próbowałem wielokrotnie, ale po restarcie automatycznie gdy wchodziłem, do menedzera urządzeń błąd znowu wracał, oraz do tego pokazał się na żółto Urządzenie PCI, czyli Audio Device(…) i PCI (Kod 18). Ogółem po usunięciu wystarczy zrobic skan w poszukiwaniu zmian sprzętu i błąd od nowa wyskakuje. A w tym Auto Device on high definition audio bus wyskakuje
“To urządzenie nie jest poprawnie skonfigurowane. (Kod 1)”

(Dimatheus) #4

Hej,

Czyli masz więcej urządzeń, które nie działają poprawnie? Możesz pokazać to na screenie i podać identyfikatory sprzętu dla tych niedziałających urządzeń?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(jakubs362) #5

https://zapodaj.net/11735e09d5d54.png.html

Indetyfikatory do Audio:
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0233&SUBSYS_104311AF&REV_1000
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0233&SUBSYS_104311AF

Identyfikator do PCI:
PCI\VEN_10EC&DEV_5287&SUBSYS_202F1043&REV_01
PCI\VEN_10EC&DEV_5287&SUBSYS_202F1043
PCI\VEN_10EC&DEV_5287&CC_FF0000
PCI\VEN_10EC&DEV_5287&CC_FF00

(jakubs362) #6

Ref

Może Windows zgłupiał z tym mieszaniem tymi sterownikami. Ja tak kiedyś miałem z grafiką, 3 dni katowania i wszędzie mi pisali na forach, że tylko format pomoże bo zasyfiłem system.

Sprawdziłem na stronie Asusa dla Win 10 64 bit nie ma w ogógle sterowników dla Audio bo Asus twierdzi, że Win 10 64 bit ma je w sobie, a ty coś pobrałes ze strony Asusa.
https://www.asus.com/pl/Laptops/X550LB/HelpDesk_Download/

Są dla Win 8 64 bit, a dla Win 8.1 i Win 10 Asus nie daje nowszych niż sam system je ma.

(jakubs362) #8

I teraz własnie nie da się ich usunąć. Dlatego tylko format mi został.

Po co kombinowałeś?? Tak się kończą kombinacje z Windowsem od wieków.

(krystian3w) #10

A nie prawda - możesz przetestować opcje odświeżania Windows 10 z zachowaniem danych użytkownika lub bez nich dla partycji “C:\” (lub innej wwłaściwej literze jak przekombinowałeś z przypisaniem liter).

Nie powinno ruszyć innych partycji i dysków jak nie będziesz klikał bez czytania w co klikasz.

Odświeżanie nie zachowa zainstalowanych programów i kopię konfiguracji przeniesie do Windows.old (jak były w folderze Appdata przechowywane).

(jakubs362) #11

Ponieważ, mikrofon mi nie działał, bo automatycznie Driver Booster, zaktualizował te sterowniki, a gdy przestał działać mikrofon to, sprobowałem własnych sił przywrocenia tamtego sterownika i tak wyszło.

@krystian3w Spróbuje, tylko teraz ten komp to był win 8, a został na nim zainstalowany windows 10, bo miałem problem z nim i informatyk go zainstalował i teraz czy nie cofnie mi go do windows 8

(krystian3w) #12

Opcja z Windowsa nie powinna cofnąć aż do Windows 8. Cofanie do 8 było by jako osobna pozycja jak nie minęło 10 - 30 dni od uaktualnienia 8 do 10 (a pewnie 10 instalowana na czysto ?).

(jakubs362) #13

Zrobię, kopie zapasową jakby coś nie poszło z tym odswieżaniem

Zainstaluj od nowa na czysto Win 10, a nie przez odświeżanie bo to może bardziej namieszać niż pomóc. Powinien wszystkie sterowniki mieć windows 10, a jak nie pobierze przez Windows Update.

(Dimatheus) #15

Hej,

To jest normalna zintegrowana karta dźwiękowa Realtek’a.

To jest czytnik kart pamięci Realtek PCIE CardReader. Sterowniki do obu urządzeń znajdziesz na stronie Realteka:

I przede wszystkim nie używamy badziewnych programów, co niby aktualizują sterowniki, bo one zawsze więcej syfu robią niż pożytku…

Pozdrawiam,
Dimatheus

(jakubs362) #16

Po wszelkich próbach. W końcu działa…Dzieki za pomoc.