AUDIO na płytke DVD


(Tomi915) #1

Witam. Chciałbym nagrać na płytkę DVD sporo utworów w formacie AUDIO.

Mam ok 200, ale w formacie MP3, jak i czym nagrać płytkę DVD AUDIO?

Uprzedzając pytania niektórych wyjaśniam, że chcę AUDIO, bo tam gdzie chcę odtwarzać brak formatu MP3, a chcę DVD płytkę, bo wejdzie dużo więcej niż na zwykłą CD-AUDIO.

Może rozwiązaniem jest "przerobić" MP3 na AUDIO i nagrać jako zwykły dysk z danymi na NERO? Pozdrawiam


(Pawelrosol) #2

Co to masz za magiczne dvd ze nie czyta mp3??


(Tomi915) #3

tak czułem, nie na temat byle coś napisać......ale ok.....kilkuletni odtwarzacz Cd Sony.....albo nowoczesny model stacjonarnego DVD - Panasonic....oba nie czytają MP3. Teraz pewnie ktoś poradzi flash biosu, wymianę softu, albo sprzętu w całym domu...ehhhhh


(aju) #4

Nie jestem w 100% pewnym ale spróbuj nagrać za pomocą programu ashampoo burning room 6, gdyż widzę iż jest możliwość nagrywania muzy na dvd.


(qwertyuiop[]) #5

tomi915

a jesteś pewien że obsługują te urządzenia dvd audio? (szczególnie ten odtwarzacz cd moim zdaniem nie będzie w stanie odtworzyć dvd audio)

a co do nagrania to nie da się przerobićna audio i nagrac jak zwykłe dane

może to ci pomoże http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... =dvd+audio


(Tomi915) #6

Dziękuje za info AJU i qwertyuiop[] zaczynam testy i jak będzie dawać radę - napisze Tu co i jak. Jeszcze coś....stacjonarne DVD czyta, "widzi", obsługuje wszystko ale....wkładam CD Audio...play...lecą utwory jak chce, kiedy chce itp....wkładam jakąkolwiek płytkę z plikami MP3 i....odegra pierwszy i czeka, żeby ustawić następny, znów play itp itd....porażka.

Pod DVD mam podłączony świetnej jakości zestaw głośników 7.1, podczas imprezy chcę włożyć płytkę DVD zapchaną AUDIO i nic nie robić...to kolejny powód mojej chęci nagrania AUDIO na płytkę DVD.


(qwertyuiop[]) #7

czyli twoje dvd odtwarza mp3? na dvd audio nagrasz kolo 6 zwyklych plyt cd wiec nie tak znowu duzo

natomiast w mp3 zmiescilbys kolo 40 plyt

mozesz podac firme i model swojego odtwarzacza dvd?


(Tomi915) #8

MANTA Emperor 2 z najnowszym softem...problem w tym, że wkładam płytkę DVD, na niej setki MP3, startuje pierwsza z listy i...NIC, kończy się i nie leci następny utwór z listy. Muszę pilotem wskazać na niego i PLAY. Jeśli leci muza z AUDIO pliki lecą same jeden po drugim, mogę ustalić kolejność albo na chybił-trafił. No i MP3 to jednak "gorszy" format jakościowo od AUDIO nagranego na dobrym sprzęcie i płycie markowej.


(Jbviuhvbvui) #9

Tomi915 najwięcej informacji na temat twojego odtwarzacza otrzymasz na http://www.manta.com.pl/forum/