Audio - przejściówka

Audio OUT oznacza zwykle wyjście, a nie wejście. Ciebie interesuje to drugie.

Dzięki śliczne!
Jakbyś mógł mi podać jeszcze pod jakimi nazwami szukać te kable lub linki do zakupu.

Kable znajdziesz w dowolnym “mediamarkt” itp. Kwestia jest taka jakiego potrzebujesz. Ze zdjęć wynika, że:

  • wyjście z dekodera jest na jack (raczej mini, ale nie jestem pewny; różnica jest taka: mini-jack to ok. 1,5mm średnicy, jack ok. 4mm; tak na oko - nie trzymaj mnie za słówka),
  • wejście do głośników… cóż, tu nie wiemy nic. Jeśli głośniki są aktywne (ze wzmaczniaczem) najprawdopodobniej będziesz miał wejście typu jack. W takim przypadku kabel, którego potrzebujesz to jack-jack (ew. mini przynajmniej z jednej strony). Jeśli nie są aktywne, to pomiędzy dekoder a głośniki potrzebujesz wstawić jeszcze jakiś wzmacniacz. Ten najprawdopodobniej będzie miał wejścia typu RCA stąd też kabel między nim a dekoderem to jack-RCA. Potem musisz z niego wyprowadzić sygnał na głośniki.
    Wejdź sobie np. na wikipedię, wpisz jack oraz RCA (cinch) i zobacz jak wyglądają gniazda i wtyki - wówczas powinieneś wiedzieć co Ci potrzebne.
    PS. Ów zestaw Creative wygląda na aktywny.

Tu masz link do pierwszego:
http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-jack-3-5-gn-2x-rca-wt-chinch-i5156175250.html

A tu do drugiego:
http://allegro.pl/rozdzielacz-jack-3-5-stereo-1wt-3gn-vitalco-2672-i6536752078.html

@pavbaranov: Chyba trochę namieszałeś. Zakładam, że nie przeczytałeś całego wątku.

O 22 odpowiedzi w temacie za dużo, tylko dlatego, że nie raczyłeś zastosować się do ogólnych zasad panujących chyba już na wszystkich forach technicznych tzn. nie podałeś dokładnego opisu, w tym wypadku modele sprzętów.

Z tego co piszesz wynika że głośniki mają przekazywać dźwięk do dekodera…
Domyślam się że chodzi o wejście w jakichś głośnikach komputerowych i wyjście dekodera tak aby głośniki odtwarzały dźwięk podawany przez dekoder.

Opisz dokładniej sprzęt, łatwiej będzie zrozumieć i dobrać rozwiązanie albo…
Wetknij tą wtyczkę po prostu w TV i po problemie.

Dzięki za rozwiązania, zastosuje je, jeśli nie zadziała nie będę bił się z wiatrakami.
Pozdrawiam :slight_smile: