Audio to Usb PS3 czy zadziała?


(X Zdzislawx) #1

Witam

Chcę podłączyć mojego PS-ka do monitora bez wejścia HDMI i audio :slight_smile:

I chcę łączyć hdmi do vga (zaraz ktoś wyskoczy, że jeden jest sygnał analogowy a drugi cyfrowy i się nie da ale przecież przejściówki są).

Łącząc do monitora bez wyjścia audio stracę dźwięk, a nie znalazłem przejściówki która by z HDMI (z dźwiękiem) rozdzieliła to na audio (z takim końcem że będę mógł podłączyć normalne głośniki) i vga wideo. Lecz znalazłem coś takiego, że dźwięk by szedł przez USB http://allegro.pl/karta-muzyczna-dzwiek ... 37958.htmlhttp://allegro.pl/karta-muzyczna-dzwiek ... 37986.htmlhttp://allegro.pl/listing.php/search?ca ... nge_view=1

Czy to będzie działać???

Z góry dzięki


(scripter1) #2

Jeśli dobrze cię zrozumiałem to podłączenie tak dźwięku powinno działać bo to jest zwyczajnie zewnętrzna karta dźwiękowa podłączana pod usb.

Ale nie jestem do końca pewien czy zadziała ci przejściówka HDMI->VGA (aby zadziałała PS3 musi mieć możliwość przesyłania przez HDMI sygnału analogowego oprócz cyfrowego bo przejściówka nie robi konwersji sygnału a nie jestem pewien czy PS3 to potrafi).

Jakbyś miał w monitorze wejście DVI to sprawa była by prosta, wystarczyłaby przejściówka HDMI->DVI bo sygnały cyfrowe obu standardów są kompatybilne.

PS: o ile się nie mylę to HDMI przesyła tylko sygnał cyfrowy (zarówno obraz jak i dźwięk), w takim wypadku przejściówka HDMI->VGA nie ma prawa działać (już prędzej zadziała kabel componentowy od PS3 z przejściówką na VGA).

Dla odróżnienia DVI umożliwia zarówno przesyłanie sygnału cyfrowego jak i analogowego (ale w obu przypadkach idzie tylko obraz) i dlatego działają przejściówki DVI->VGA.


(X Zdzislawx) #3

Drugie wyjście z ps-a to są właśnie te 3 kabelki. Tylko, że jest kiepska jakość i zależy mi na HDMI.

Jeśli ktoś wie czy zadziała hdmi->vga to niech napisze, a co do tej karty dźwiękowej to na PC raczej by działała ale na PS3 to nie wiem. :oops: :frowning:

-- Dodane 10.03.2011 (Cz) 19:11 --

Znalazłem to ale 150zł to troszkę za dużo jak za jakiś kabelek i problem z dźwiękiem nadal jest :frowning: :frowning:

-- Dodane 10.03.2011 (Cz) 19:40 --

Z tego co zauważyłem można te wyjścia z dźwiękiem przejściówką dać na normalne głośniki. Ale nie chcę wydawać 150zł na takie cuś :frowning:


(scripter1) #4

xZdzislawx , właśnie na tym polega cały dowcip że HDMI jest łączem cyfrowym a na głośniki daje się już sygnał analogowy więc bez układu przetwornika analogowo/cyfrowego nie da się puścić tego sygnału, podobnie jest z obrazem w (HDMI jest tylko cyfrowy a w VGA tylko analogowy).

Poza tym takie przejściówki umożliwiające podłączenie urządzenia z wyjściem do urządzenia z wejściem analogowym (te działające) muszą kosztować nie tylko ze względu na konieczność zastosowania układu przetwornika ale też dlatego że musi on być dobrej jakości aby nie było zbyt dużego spadku jakości.

Ale tak poza tym to i tak nie będziesz mieć jakości fullhd jeśli podłączysz pod wejście VGA więc ja bym się na twoim miejscu nie przejmował tym że kabel component daje niższą jakość niż HDMI, możliwe że podłączając pod złącze VGA uzyskasz jakość nawet trochę niższą niż bezpośrednio pod złącze component.

A jeszcze tak poza tym to nie wiem jaki duży masz ten monitor ale zapewne nie masz jakiegoś porażająco wielkiego więc nawet nie odczujesz różnicy w jakości, ja mam tv Ful HD 27" podłączony do kompa przez HDMI i naprawdę nie widzę różnicy między filmami w jakości Full HD a tymi w wysokiej jakości SD (chyba że usiądę 10cm od TV).

Jeszcze co do tej karty dźwiękowej na usb to faktycznie może się trafić że nie będzie ona działać z PS3 ale są szanse że jednak zadziała bo z tego co widziałem to PS3 całkiem dobrze radzi sobie z różnymi urządzeniami usb.


(X Zdzislawx) #5

21'5 cala fhd.

Czyli robić tak? -> component (te 3 kabelki (żółty, czerwony, biały)) na vga a z usb dać dźwięk?

-- Dodane 10.03.2011 (Cz) 22:01 --

http://kontext.pl/przejsciowka-svideo-c ... 10925.html coś takiego?

I do tego tą kartę na usb? Jeśli tak to proszę o odpowiedni link bo nie wiem którą kartę wziąć.

-- Dodane 10.03.2011 (Cz) 22:03 --

PS: z tego co dałem link to są te trzy ale s video nie ma jakby co ;D


(scripter1) #6

Takie podłączenie obrazu teoretycznie powinno zadziałać ale w praktyce to z tym różnie bywa.

A skoro już obraz puszczasz kablem component to w tym kablu wychodzącym z PS3 powinieneś mieć jeszcze 2 wtyczki chinch (czerwoną i białą) którymi powinien iść dźwięk (analogowo) więc powinno wystarczyć podłączenie ich pod jakiś wzmacniacz np. w wieży (lub ewentulnie bezpośrednio pod głośniki ale to nie da zbyt dużej mocy).


#7

Próbowaliśmy takich kombinacji w pracy - nigdy się nie udało.

Takie karty wymagają sterowników. Powiedz mi, jak zainstalujesz je na PS3?


(X Zdzislawx) #8

To chyba najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie sobie monitora z hdmi i wyjściem audio (na słuchawki)