Audiocast - dźwięk z PC po WI-FI

Witam,
Chciałbym puścić muzykę/dźwięk z filmu z pc na głośniki od leciwego wzmacniacza po WIFI, ze względu na odległość pomiędzy sprzętami bluetooth odpada, więc moje pytanie- jakie urządzenie z wyjściem(RCA lub jack 3,5mm) i jaką apkę zaprzęgnąć do takiej współpracy?

A co jest nie tak z tym Audiocastem?

Jeśli przeczytasz moje pytanie to zrozumiesz że nie mam co Ci odpowiedzieć.

Polecane na stronie M5

Polecany na stronie itunes dla windows.


Może sformułuj inaczej pytanie jeśli chodzi ci o coś innego.

A jak dużo ścian jest po drodze - jak urządzenie wspiera BT 2.1 / 4 / 5 to może da się do 100 m bez ścian je podłączyć.

Jak wykombinujesz sobie BT 5 to nawet do 400 m lub 1 km niby powinien być zasięg (brak przeszkód zakłócających).

To tak nie działa :slight_smile: Żeby skorzystać z Bluetooth, komunikacja musi wybrać wspólnie obsługiwany (przez oba urządzenia) profil. W przypadku wysyłki dźwięku po wybraniu profilu (np. A2DP) wybierany jest kodek (również musi być wspierany przez oba urządzenia).

Teraz odnośnie Bluetooth Low Energy, wykorzystywane tu są zupełnie inne profile bo i technologia służy do czego innego. Tak więc mamy albo zasięg albo przepustowość. Nie jednocześnie :slight_smile: Dźwięk i muzyka “low energy” to absolutna nowinka - Bluetooth 5.2 oraz nowy kodek LC3. Ale nawet ona nie ma zamiaru zapewniać zasięgu “do 100 metrów” tylko służy przede wszystkim zmniejszeniu zużycia energii, a nie zwiększeniu zasięgu :slight_smile:

Jakieś alternatywy dla itunes? Nie chcę go używać jako playera do filmów(poza interfejsem nie leży mi ta apka jako całość). Najlepiej jakaś apka przekazująca/streamująca cały dźwięk z kompa na odbiornik jak np wspomniany M5?

Trzeba zaopatrzyć się w jakiś tani tablet lub smartfon i jest sporo aplikacji pozwalających transmitować dźwięk do drugiego urządzenia.

to nie brzmi jak rozwiązanie, zwłaszcza że między PC a głośnikami chcę komunikację rozwiązać poprzez WIFI, a nie przez tablet i WIFI, albo bluetooth. Ten drugi głownie ze względu na konieczność zastosowania transmitera i odbiornika w tym samym standardzie gdzie jakość dźwięku mocno zależy od odległości.

To jest jedno z najtańszych rozwiązań. Możesz puścić zarówno po sieci lokalnej, jak i po internecie. Urządzenia do transmisji WIFI to wydatek sporo większy.
Jakość dźwięku będzie taka jak przetwornika w twoim urządzeniu. Wystarczy, że transmisja da radę pociągnąć 850kbs i masz bezstratnego Flaczka czy coś podobnego. MP3 jeszcze mniejsze wymagania. 256 kbs, to już i tak jakość dla tego codecka bardzo wysoka.

Przemyślałem temat i faktycznie najlepiej wychodzi para odbiornik+nadajnik fizycznie podłączony do karty dźwiękowej komunikujące się ze sobą po wifi- eliminuje to konieczność korzystania z dodatkowych apek w systemie. Znasz może jakieś urządzenia tego typu? Bo obecnie znajduje mi tylko takie latające po bluetooth co nie jest optymalne dla jakości dźwięku i zasięgu.

Tak, ale to jest jest drogie np. taki . Apka i stary smartfon jest rozwiązaniem najtańszym i najmniej problematycznym.