Aukcja allegro kupować czy nie?

http://www.allegro.pl/item319318120_mot … ancja.html

chciał bym kupić ten telefonik ale facet ma 0 komentarzy i nie wiem czy ryzykować czy nie, pisałem do niego smsa z zapytaniem czy mógł by wysłać za pobraniem i odpisał mi że tak ale jeśli wpłące mu koszty przesyłki najpierw na konto

więc kupować czy nie ?

Ja osobiście bym nie kupował u sprzedającego co ma 0 komentarzy na koncie.

Poszukuj aukcji co maja przynajmniej te 50 komentarzy pozytywnych. Masz wtedy 99,99% pewności że paczka ci przyjdzie :slight_smile:

nie ma regóły na ilość komentarzy.Każdy zaczynał od zera.Jeśli sprzedający ma zamiar handlować na Allegro to wywiąże się z tranzakcji ale tego nikt nie wie i tylko on sam.Ja bym kupił jeśli wysle “za pobraniem” ale bez wpłacania żadnych pieniędzy.Jeśli mu zależy to wyśle.Zresztą zobacz na inne jego przedmioty na sprzedaż.Może się szykuje nowy kontrahent Allegro?

Niech Ci wyśle za zaliczeniem pocztowym. Jak nie będzie chciał to już jest coś podejrzanego. A najlepiej zadzwoń i spytaj czy możesz podejść i zobaczyć ewentualnie powiedz że możesz osobiście odebrać i zapłacić. Nie ma znaczenia gdzie mieszkasz, wyczaisz go szybko. Jak gość odmówi albo się wystraszy to można sobie darować. Jak nie będzie miał nic przeciw to jego wiarygodność rośnie, można podziękować mu za rozmowę, pokusić się i zalicytować.

Jeśli jesteś ze Szczecina, podskocz na Podgórną 63 i przekonaj się sam. Ewentualnie zadzwoń na centralkę (podany nr stacjonarny) i spytaj czy jest tam jakaś firma handlująca komórkami (komis lub coś takiego). Ten sam nr jest na pub, kancelarię oraz kilka innych firm więc powinni coś wiedzieć :wink: