Aukcja grzecznościowa

Co to znaczy, jeśli taki napis widnieje w opisie przedmiotu :?:

To znaczy, że gość wystawił przedmiot nie swój tylko np. kolegi.

Sprzedający sprzedaje nie swój przedmiot tylko kogoś, kto go o to poprosił.

Prościej się nie da :slight_smile:

Dzięki za odpowiedź :wink:

Dla młodszego pokolenia

Zwrot ten - telefon grzecznościowy - wywodzi się z czasów poprzedniego ustroju naszego Kraju. W tamtych czasach, otrzymanie telefonu graniczyło z cudem (jeśli się nie miało znajomości). Tym niemniej ludzie musieli jakoś funkcjonować - jeśli miało się dobrego sąsiada z telefonem i utrzymywało dobre stosunki, to człowiek miał szczęście. Dlatego, jeśli się zamieszczało ogłoszenia w gazetach czy podawało numer telefonu nienależący do Nas - używało się zwrotu --> “telefon grzecznościowy” :slight_smile:

Aukcja grzecznościowa to jest takie cos ze osoba sprzedająca nie wycofa przedmiotu z aukcji

Totalna bzdura. Ma do tego jak największe prawo. Niby na jakiej podstawie tak uważasz?

bo kiesyś koles coś wystawiał i ja się go spytałem oi co chodzi i tak o to powiedział i zdaje się ze mam racje ty nie masz :stuck_out_tongue:

To ten koleś Cię zrobił w konia :mrgreen:

Ale kilka osób sie juz pytałem :o

Sorki nie doczytałem pytania :o

Aukcja grzecznościowa to taka że np. koleś ma do sprzedania telefon koleżanki więc pisze że to jest aukcja grzecznościowa, telefon sprzedaje na prośbe koleżanki tak mi się wydaje przynajmniej :slight_smile:

Nie o to chodzi mówie wiem ze oto ze nie wycofa towaru 8)

Nie klep głupot! !!

Saint skończ waść.

Ktoś Ci głupot naplótł a Ty teraz to klepiesz na lewo i na prawo :evil:

Saint: masz swój mózg ? to go używaj !

do reszty… LUDZIE ! pomyślcie troche, no co to może znaczyć ? aż tak trudno wpaść na odpowiedz ? Nie wierze że tego nie pojmujecie :confused:

By rozwiać wszelkie wątpliwości napisałem do allegro następującą wiadomość:

W odpowiedzi na to dostałem to:

Myślę, że to wyjaśnia wszystko i dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu.

Innymi słowy - wystawiaący popełnia oszustwo.

Takie coś powinno być zgłoszone na Alegro

No niekoniecznie…

Wiec raczej ktos, kto ma ten przedmiot uprawnil Sprzedajacego do ‘przekazania tytulu wlasnosci’? Chyba ze jest to w jakims przepisie okreslone, to wtedy lamanie regulaminu oczywiscie.

Widzę że z Was Allegrowicze :slight_smile: Ja osobiście Handluje na Serwisie Aukcyjnym. Aukcja Grzecznościowa widzę, że już wiecie. Jeszcze są inne zwroty np. Aukcja “BCM” (czyli: Aukcja " Bez Ceny Minimalnej ). Jeżeli macie inne Pytania ZaGGadajcie na GG#. Pozdrawiam