Aukcja z allegro z kluczami do gier

Witam

Ostatnio chciałem sobie kupić grę GTA4 by pograć sobie przez internet i znalazłem taką o to ofertę:

http://allegro.pl/33-gry-gfwl-cd-key-kl … 37180.html

Aż dziwnie dla mnie jest by 33 legalne klucze go gier kosztowały tylko 4 złote! Czy ktoś już korzystał z tej oferty i jest wiarygodna, klucze uprawniają do aktualizacji i gry przez internet ? Nie chciałbym dostać jakiegoś bana od Microsoftu…

Druga sprawa, gdy mam konto w usłudze Xbox live, które jest połączone z Windows 8 to muszę instalować/tworzyć nowe konto w usłudze “Games for Windows Live” by dodać nowe gry do swojego konta?

  1. Wydaje się to aż nadto podejrzane.

  2. Możesz użyć swojego istniejącego konta Xbox Live.

Nie wiem jak to jest w W8, ale stwórz po prostu nowe konto do GfWL, zakup przedmiot i sam się przekonaj. Prawdopodobieństwo, że coś nie będzie działać jest znikome (patrz jego komentarze). Jedynie możesz być niepewny co stanie się z kontem z perspektywy czasu - ta cena naprawdę zastanawia. Niemniej jednak, choćby to miało nie działać to za taką cenę warto spróbować.

Czyli muszę ściągać jakiś osobny program do Games for Windows czy Windows 8 ma w sobie już jego komponenty? Czyli z perspektywy czasu Microsoft może zablokować mi konto czy tylko te klucze?

I jak to wygląda z nośnikiem gry? Nie używałem nigdy GfW i czy działa to jak Steam, że mogę ściągnąć sobie grę z ich serwera? Czy muszę sam zaopatrzyć się w taki nośnik? np ściągnąć z internetu kopie płyty 1:1, wypalić na płytę,zainstalować i zalogować się na oryginalnym kluczu? Czy to będzie działać tak?

Niestety na żadne z tych pytań nie jestem w stanie odpowiedzieć.

jak dla mnie wygląda to na kradzione klucze ale mogę się mylić ?

  1. Istnieje osobna aplikacja Games for Windows Live, obecnie już powoli wycofywana. Nie wiem czy działa pod Windows 8;

  2. Blokowane jest raczej całe konto, nie same klucze, ale nie potrafię odpowiedzieć.

ahhh, dobra chyba dam sobie spokój z tymi kluczami, nie chce narażać mojego konta, a tworzyć drugie też średnio mi się chce…

A jak wygląda kupowanie używanej gry GfWl?Czy jest ona przypisywana na stałę do konta jak w Steamie czy nie i mogę kupić np używane GTA4 ?

Zastanawiam się też nad kupnem GTA4 w systemie Steam, ale nie wiem czym się różnią te wersje (tzn Steamowa, a Games for Windows Live)? Zależy mi też na spolszczeniu, także nie wiem czy Steam nie zablokuje mi całego konta jeśli wgram spolszczenie i nie uzna tego jako grzebanie w plikach gry.

Mam wersję STEAM oraz spolszczenie i nie ma żadnego problemu. Czym się różnią? Nie wiem :wink:

Osobiście kupiłem wszystkie części GTA (oprócz dodatków do I i II) za 33 PLN. Jeśli poczekasz jakiś czas (może to nawet potrwać do świąt) to na pewno trafisz znów na taką okazję.

O to dziękuje za odpowiedz ,a długo już masz to spolszczenie zainstalowane? Jak wygląda sprawa wersji ze Steam? Trzeba instalować jeszcze jakiś program od Rockstar? Czy Steam instaluje najnowsze aktualizacje do gry? Rozumiem, że masz tez pozostałe części GTA kupione, czy je tez można spolszczyć i działają bez problemu? Czy multiplayer działa dobrze, jest dużo ludzi na serwerach? Czy ta wersja ma osiągnięcia?

ok, to już wszystkie moje pytania :wink: Za odpowiedz bardzo dziękuje i już nie draże tego tematu :wink:

Ok roku i żadnego problemu nie ma. Multi… Raczej wymarło, bo nie ma nic do robienia oprócz jeżdżenia i strzelania do siebie :smiley: Wszystko co konieczne do odpalenia gry (jak i najnowsze aktualizacje) pobierają i instalują się same - taka zaleta STEAM. Osiągnięcia? Nie wiem, nie interesowałem się :slight_smile:

ok dziękuje bardzo za odpowiedz :wink: