Aukcje holenderskie

Czy znacie pojęcie i zasady działania aukcji holenderskich? Podobno to coś takiego jak allegro, ale w drugą stronę że cena spada co jakiś czas…

ok to zasady, a jak praktyka, jest coś takiego w necie już?

See: http://www.rp.pl/artykul/8,310296.html

Czy licytacje na aukcjach malejących mogą być atrakcyjne?

Przy jakich produktach można by skorzystać z akcji malejących?

artykuł o aukcjach mieszkań przez internet… arcy ciekawe zjawisko. w sumie to teraz kryzys. deweloperka ima się każdego sposobu. nie jest to wcale takie złe.

zna ktoś dokładne jakieś zasady takiej aukcji, w jaki sposób może taka cena się obniżyć?

masz w artykule napisane :stuck_out_tongue:

Na portalu widoczne będą ceny ofertowe nieruchomości, takie jak z cenników od deweloperów. Spadki stawek są jednak niewidoczne… Będzie je można sprawdzić, używając zakupionych na portalu kredytów. Każde sprawdzenie ceny obniża jednocześnie cenę nieruchomości. Kiedy osiąga ona satysfakcjonujący poziom, można zdecydować się na zakup.

Każde sprawdzenie ceny kosztuje 9 zł i o te 9 zł przy każdym sprawdzeniu spada cena nieruchomości.

to obniża łączną cenę czy cenę m2?

Oczywiście, że łączną cenę :slight_smile:

Ile jesteś w stanie wydać na udział w takiej licytacji?

nigdy nie brałem w takim czymś udziału więc trudno mi powiedzieć jak to jest rzeczywiście w praktyce. gdyby cena spadała za m2 to na pewno więcej. a jeżeli mieszkanko nawet fajne a chciałbym akurat w normalnym trybie coś zakupić, obejrzałem je to w sumie też nic nie szkodzi. pytanie czy inni też tak zrobią?

możliwość oglądania na pewno musi być, nikt nie kupi kota w worku, do tego warto przed przystąpieniem do licytacji sprawdzić czy na mieszkaniu nie ma zastawu, długów etc bo możemy sobie zrobić niezły prezent :slight_smile:

takie aukcje mogą spowodować stworzenie nowego zawodu :slight_smile: kupuję tanie mieszkania, sprzedaję drożej i jadę na kanary :slight_smile:

widziałeś to http://www.aukcjemieszkan.pl/ to chyba ten serwis

nie widziałem, czytałem tylko o tym w rzepie, dzięki za link

na pierwszy rzut oka widać stylowy apartament w Konstancinie cena ofertowa 1 150 000 a aktualan ukryta… korci żeby sprawdzić za wile to 150 m2 mieszkanie :slight_smile:

sprawdzisz i mi napiszesz?

strona jeszcze nie działa. nie wiem kiedy startują. ale zapowiada się ciekawie

sprawdzenie ceny (info ze strony) 9zł, i o tę kwotę ci się obniża cena nieruchomości :slight_smile:

wiem, ale miałeś sprawdzić cenę pierwszej nieruchomości, czy już dużo spadła :smiley:

czym różni się cena transakcyjna od ceny aktualnej?

z tego co widzę transakcyjna to pojawia się już po sprzedaniu mieszkania. cena końcowa, finalna

no to w takim razie apartamencik nad morzem w sopocie miał cenę ofertową 1 150 000 i teraz transakcyjną ma 980 000zł. to taki przykład jak w ciągu trwania ukcji zmniejszyła się wartość, myślę, że dosyć znacząco… tak dużego spadku raczej bym ustnie nie wynegocjował

to jakieś 10% :smiley:

zobaczymy jak to będzie wyglądało jak ruszy i ile osób będzie brało udział w licytacji

na stronie chyba nie ma żadnego info o starcie. chyba że coś przeoczyłem

nie, nie ma, roześlą maile jak się zapiszesz do newslettera

czyli czekamy. rejestracji też nie ma