Auna Tube 65

Witam.
Czy ktoś z was miał doczynienia z tym urządzeniem?
Lampowy sprzęt niskoklasowej firmy,
ale czy to jest lampa czy tylko coś co przypomina lampę?
Warto to sprawdzić czy lepiej omijać?
Auna Tube 65, wzmacniacz lampowy Hi-Fi, MP3/USB, 2 x 60 W RMS, max. 600 W (modov.pl)

Pytam się bo może bym podłączył pod to swoje Indiana Line Tesi 261.

Jest to atrapa wzmacniacza lampowego, aczkolwiek wielu osobom podoba się brzmienie z tego czegoś, co akurat nie dziwi, w czasach gdy wysokiej jakości elektronika kosztuje grosze i trzyma niezłe parametry.
Jednak to nie jest ten prawdziwy dźwięk lampy.
Urządzenie jest dostępne też np. na Amazon, z opinii klientów również można wywnioskować, że to tylko atrapa lampy. Zresztą każdy, kto widział lampowy wzmacniacz o mocy 40W i transformator do niego, zdaje sobie z tego sprawę.

Szukaj takiego taniego sprzętu na Ali. Tak wygląda 8W tania końcówka. Chińczycy klepią fajne rzeczy dla zachodnich odbiorców, poszperaj po forach zachodnich.

Tak tylko sie pytałem, widziałem Auna Tube 65 na aukcji,
ktoś chce się pozbyć tej atrapy za 400zł.
A czy wymiana w nim lamp na lepsze coś zmieni czy raczej nie?

Na Ali zerknąłem na coś takiego
Juson Audio JTA50 USB DAC RCA BT5.0 Słuchawki Subwoofer Phono Hybrydowy Stereo Zdalnego Domu Audio Zawór Próżniowy Wzmacniacz Hifi Tube (aliexpress.com)

Co to jest za wynalazek, nawet nie znam tej firmy.

Pewnie, można włożyć np. w ładniejszym kolorze, aby nam pasowało do kanapy, czy lampki.
Zmieni tyle samo, ile zmiana wentylatorka zielonego na niebieski w komputerze.

Bo to pewnie lokalny wynalazek. Ludzie sobie z tego co widać chwalą. Wygląda mi to na taki wynalazek, w którym masz moduł BT, przedwzmacniacz normalny, na scalaku, pewnie jakiś w miarę wysoki moduł ktoś dał, w końcu nie są drogie. Do tego mamy końcówkę mocy zrobioną na lampach z transformatorami, więc jest szansa na miękkie brzmienie. A wszystko to zasilane jest zdaje się impulsowym zasilaczem. Taki trochę miszmasz. Transformatory pewnie użyte znormalizowane, do tych lamp, jest szansa, że gra to przyjemnie i kosztuje jak na takie bajery niewiele.

Czyli wymiana lamp w Auna Tube 65 nic nie polepszy i nie warto się w to bawić,
zapewne od podstaw jest wadliwie skounstruowana. Myślałem że wymiana lamp
na dużo lepsze polepsza dżwięk.
Przeglądałem internet to ten Juson Audio ma swoją stronę internetową,
widać że mają trochę sprzętu w ofercie, Ciekawe jak się sprawuję jak na taką
lokalną Chińską firmę. Mieli jeszcze wyższy model JTA100.

Choć znając życie żeby kupić dobry wzmacniacz lampowy musiał bym przyszykować z jakieś 5000zł?
I do tego odsłuchy 5000zł za sztukę?

Ale jak ma polepszyć dźwięk, skoro lampy to dekoracja? One nic w dźwięku w tym urządzeniu nie robią, to tylko lampki aby było ładniej.

Pewnie lepiej niż nie jeden 4-5 razy droższy sprzęt zachodni. W końcu sporo firm po prostu pakuje w swoje obudowy chińskie wynalazki i goni frajerom. Nawet renomowane firmy przyłapywano na takiej praktyce.

No ten model akurat ma kilka lamp tylko ciekawe czy monitory
Indiana Line Tesi 261 będą do niego pasowały czy poszukać
innych monitorów też z lokalnej Chińskiej produkcji?

Tutaj zauważyłem jeszcze model wyższy grający głośniej
i z większą ilością lamp :

Wzmacniacz rurkowy Hifi Zawór ze zdalnym BT 5.0 Juson Audio JTA100 na Aliexpress

Na ich stronie jest jeszcze coś takiego ale nie mogę znaleźć gdzie to sprzedają:

KT88 Wzmacniacz lampowy (juson-audio.com)

Znaczy ty się zastanawiasz nad kupowaniem wzmacniacza za ok. 2kzł, do kolumn za 500-800zł?

nie koniecznie bo chcę wiedzieć jakie do tych wzmacniaczy będą najlepiej pasować,
czy do modelu Juson Audio JTA50A będą dobre kolumny Indiana Line Tesi 261 czy
lepiej rozglądać się za lepszymi?
Raczej do tego modelu wyrzszego czyli Juson Audio JTA100 Tesi 261 nie
będą pasowały.
Ktoś mi tłumaczył że jeden monitor powinien kosztować tyle co wzmacniacz,
nawet może być i drorzszy od wzmacniacza, czyli w przypadku tego
Juson cena wynosi 1300zł to najlepiej pasowały by kolumny 1300zł
za sztukę i też droższe, taka trochę głupia ideologia, Tesi 261 kosztują
750zł za sztukę czyli w tym przypadku ta ideologia ma sens?
Jeśli ten droższy Juson kosztuję 2300zł to jedna kolumna musi być wartości
minimum 2300zł?

Zwykle w przypadku tańszego sprzętu, aby mniej więcej jakość wzmacniacza była adekwatna do kolumn, jego cena to jakieś 20% ceny kolumn. Oczywiście, nie dotyczy to sprzętu w cenach absurdalnych.
Po prostu najdroższym sprzętem toru audio zawsze były kolumny. A teraz, jeszcze bardziej ten efekt się uwypuklił. Wykonać dobrze grający wzmacniacz to pikuś dzisiaj. Za grosze kupuje się sprzęt, który 30 lat temu, byłby niesamowity i kosztował krocie. Ale już nie kolumny, te nadal wymagają stosunkowo sporo środków i pracy, technologia owszem, zmieniła sporo, ale nie aż tyle.
Lampe kupuje się w konkretnym celu, dopłacasz, aby mieć dźwięk ze zniekształceniami, takimi jakie daje lampowa końcówka. To się dobrze sprawdza do rocka, do metalu, takich gitarowych brzmień.

czyli mając wzmacniacz za 1300zł trzeba kupić kolumny za 6500zł za parę czy za jedną?

czyli do Techna, Hip Hop, Jazz to już raczej nie?

Nie koniecznie. To nie jest jakaś tam konieczność. To po prostu mniej więcej stosunek ceny jednego do drugiego, aby wykorzystać potencjał sprzętu. Najdroższym i najbardziej dającym rezultaty ogniwem są głośniki. Wzmacniacze powyżej pewnej kwoty już nie wnoszą aż tyle. Zwłaszcza nowoczesne.

Ten rodzaj muzyki brzmi lepiej na tranzystorach czy integrze.

czyli na Yamaha A-S201 brzmi nawet nie żle

Yamaha A-S201 - Top Hi-Fi & Video Design (tophifi.pl)

bardzo tani i uważam że nie głupi, na pewno lepszy od Auna