Aur.archlinux.org - nie wczytuję się w wersji https

Od dłuższego czasu mam problem z stroną aur.archlinux.org, wejście na stronę poprzez połączenie nieszyfrowane się udaję, ale do zalogowania wymagane jest korzystanie z wersji SSL która na żadnej przeglądarce nie chce się otworzyć. O dziwno na fonie podłączonym pod tą samą sieć strona działa (DNS też te same, od Google), problem jest tylko na moim laptopie ale nie jest to winna przeglądarki (to samo się dzieje na Fx, Opera czy Elinks), strona się po prostu nie wczytuje.

A inne strony wykorzystujące https Ci działają? Bo u mnie wszystko ok.

Tak, google, facebook, ing wszytko śmiga bez problemu po https, tylko ta strona nie działa (problem występuje już dosyć długa, ale teraz go postanowiłem w końcu rozwiązać).

U mnie wszystko działa… Wrzuć jakiegoś live-cd i zobacz czy z niego otworzy.

Ale już tłumaczyłem, pewnie na live-cd ruszy, bo na fonie na tej samej sieci i DNS działa. Ale przecież nie będę reinstalował systemu z tego powodu :x . Co ciekawe na virtualbox na xp też nie chce działać. Nie mam pojęcia czemu nie chce działać :evil: .

W każdym razie nie tylko ty masz problemy z https, na bug-trackerze archlinuxa jest zgłoszenie z tym związane https://bugs.archlinux.org/task/28259, jak dotąd nierozwiązane.

Działa, przeczytałem komentarze, okazało się że wicd co miesza w mtu, uruchomienie:

sudo ip link set eth0 mtu 1500

Rozwiązało problem, dzięki, muszę to teraz na stałe zrobić.