Aurora, Mozilla Labs, koncept przeglądarki

Firma Adaptive Path we współpracy z Fundacją Mozilla zaprezentowała projekt Aurora - czy tak będą wyglądać internetowe przeglądarki już za kilka lat?


Na stronie Adaptive Path udostępnione zostało demonstracyjne wideo (pierwsze z serii kilku takich warsztatów), które ukazuje, w jaki sposób użytkownicy mogą wykorzystywać przeglądarkę jako platformę współpracy, wszechstronny system komunikacyjny wyposażony m.in. w funkcje komunikatora internetowego.


Obiekty - czyli osoby, zadania i miejsca w Sieci - prezentowane są w przestrzeni trójwymiarowej. W układzie współrzędnych 3D oś Z to oś czasu - podobnie jest w Aurorze: im dalej w wirtualnej przestrzeni znajduje się obiekt, tym dłuższy czas minął od chwili, w której przestaliśmy z niego korzystać. W interfejsie widoczny jest również pasek aktywnych obiektów, nasuwający skojarzenia ze znanym z systemu Mac OS X paskiem Dock. W przeglądarce przyszłości możliwe będzie również przesyłanie plików bezpośrednio do innych użytkowników przeglądarki.


Mozilla liczy na odzew społeczności internautów, którzy dołożą do projektu własne idee i pomysły na to, jak mogą wyglądać nowoczesne projekty interfejsów użytkownika i w jaki sposób mogą posłużyć do interakcji międzyludzkich. Chris Beard, wiceprezes Mozilli, wyjaśnia, że fundacja chce wsłuchać się w opinie jak najszerszego kręgu osób, nie tylko inżynierów oprogramowania czy programistów. "Uczestnictwo każdej osoby jest mile widziane. Jesteśmy szczególnie zainteresowani zaangażowaniem projektantów, którzy do tej pory nie uczestniczyli w projektach open source" - przekonuje przedstawiciel Mozilli.


Adaptive Path to spółka odpowiedzialna za ostatni redesign serwisu społecznościowego MySpace. Kierownikiem projekty Aurora jest Jesse James Garrett.


Informacja ta pochodzi z serwisu online: PC World Komputer

http://www.vimeo.com/1450211

I co wy na to? Fajny koncept? Jak dla mnie to w sumie bardziej można się tylko pogubić :stuck_out_tongue: Jak to było widać ja ta kobieta szukała powrotu do tej samej strony :] Wszystko niby na pokaz ale wyszło tak powolnie, ciekawe co na to Opera i IE.

Wygląda jak jakiś kosmiczny sprzęt z roku terminatorów :slight_smile:

Ogólnie rzecz biorąc podobne do interfejsu MAC OS X

Się zobaczy co to będzie…