Aurox 12

(Init3) #1

Polecam tą dystrybucje dla poczatkujacych. W porównaniu ze starszymi wersjami to jest "tygrysi skok". Testuje dopiero 1 dzien ale bardzo mi sie podoba.

-natywne stery dla nvidii (sa od razu)

• najprostsza konfiguracja neostrady ze wszystkich dystrybucji

• bardzo duzo programów

• ciekawe extrasy.

Polecam zwlaszcza z nowym linux +, wszystko jest tam opisane, a warto poczytac bo aurox 12 wydaje sie byc naprawde udany.

Jest takze nowe forum auroxa - http://aurox.org/forum/index.php?PHPSES ... 5nur1vb61&

(Kostrzewa83) #2

osobiscie wole sobie sciagnac najnowsze ze strony producenta karty

nie korzystam ani z auroksa ani z neostrady ale z tego co czytalem to faktycznie latwiej nigdzie nie ma

to akurat mozna powiedziec o kazdej popularnej dystrybucji linuksa

a dokladniej?

(Johny) #3

To siędzieje z każdą popularną i rozwijaną dystrybucją linuxa,dystrybucja to jądro+środowisko graficzne+pakiety,oprócz tych na płycie można ściągnąc nowe z sieci,a tak naprawdę linux to samo jądro,ale przyjęło się,że całe dystrybucje nazywa się linuxami

(Init3) #4

heh ale sie wymądrzacie...to lubie :-x

Przeciez mowie wyraznie ze to dystrybucja bardzo dobra dla lamek, ktore nie wiedza jak instalowac stety i konfigurowac neo.

Jesli chodzi o extrasy jest to nietypowo zrobione, bardzo dobry pomysl. Tuz po instalacji mozemy w latwy i szybki sposob doinstalowac kodeki audio i video i kilka programow np. skype, ktore ze swojego komercyjnego charakteru nie mogly sie znalesc w dystrybucji - za pomoca wygodnego i banalnego managera.

Zapomnialem dodac - instalacja systemu jest bardzo szybka - 10-15 minut.

(Kostrzewa83) #5

IMHO wiele jest obecnie dystrybucji ktore mozna uznac za "dobre dla lamek" nie wiem jak wygladaja zabawy z neo (nie bylo mi potrzebne wiec sie nie interesowalem) ale sterowniki mozna latwo zainstalowac tez w ubuntu czy suse

a co do sterownikow zawartych w dystrybucji to napewno nie sa to sterowniki ktore na swoich stronach udostepniaja ati czy nvidia bo ze wzgledu na licencje nie moga sie tam znalezc

(Init3) #6

no i?

to po co "bijesz piane"?

skoro ty wiesz lepiej... :roll:

Ahh jak ja lubie takie nic nie wnoszace posty :slight_smile:

(Kostrzewa83) #7

ale to Ty zalozyles ten nic nie wnoszacy temat :stuck_out_tongue:

(Ronaldinio Pl) #8

dla mnie najwazniejszym newsem jest to że działa na neostradzie bez instalacji sterowników

(D4r3ks) #9

Moze po prostu komus niechce sie bawic w instalacje sterownikow do neostrady? Kazdy kto zna sie na rzeczy musi miec czas i checi zeby uzywac tego najbardziej 'h4x0rskiego' distro?

nie Aurox dziala na neostradzie tylko neostrada dziala na Auroxie

(Mateuszlak) #10

też polecam auroxa 12 mam neostrade i bzyka ona świetnie na auroxie 12