Aurox 12

Polecam tą dystrybucje dla poczatkujacych. W porównaniu ze starszymi wersjami to jest “tygrysi skok”. Testuje dopiero 1 dzien ale bardzo mi sie podoba.

-natywne stery dla nvidii (sa od razu)

  • najprostsza konfiguracja neostrady ze wszystkich dystrybucji

  • bardzo duzo programów

  • ciekawe extrasy.

Polecam zwlaszcza z nowym linux +, wszystko jest tam opisane, a warto poczytac bo aurox 12 wydaje sie byc naprawde udany.

Jest takze nowe forum auroxa - http://aurox.org/forum/index.php?PHPSES … 5nur1vb61&

osobiscie wole sobie sciagnac najnowsze ze strony producenta karty

nie korzystam ani z auroksa ani z neostrady ale z tego co czytalem to faktycznie latwiej nigdzie nie ma

to akurat mozna powiedziec o kazdej popularnej dystrybucji linuksa

a dokladniej?

To siędzieje z każdą popularną i rozwijaną dystrybucją linuxa,dystrybucja to jądro+środowisko graficzne+pakiety,oprócz tych na płycie można ściągnąc nowe z sieci,a tak naprawdę linux to samo jądro,ale przyjęło się,że całe dystrybucje nazywa się linuxami

heh ale sie wymądrzacie…to lubie :-x

Przeciez mowie wyraznie ze to dystrybucja bardzo dobra dla lamek, ktore nie wiedza jak instalowac stety i konfigurowac neo.

Jesli chodzi o extrasy jest to nietypowo zrobione, bardzo dobry pomysl. Tuz po instalacji mozemy w latwy i szybki sposob doinstalowac kodeki audio i video i kilka programow np. skype, ktore ze swojego komercyjnego charakteru nie mogly sie znalesc w dystrybucji - za pomoca wygodnego i banalnego managera.

Zapomnialem dodac - instalacja systemu jest bardzo szybka - 10-15 minut.

IMHO wiele jest obecnie dystrybucji ktore mozna uznac za “dobre dla lamek” nie wiem jak wygladaja zabawy z neo (nie bylo mi potrzebne wiec sie nie interesowalem) ale sterowniki mozna latwo zainstalowac tez w ubuntu czy suse

a co do sterownikow zawartych w dystrybucji to napewno nie sa to sterowniki ktore na swoich stronach udostepniaja ati czy nvidia bo ze wzgledu na licencje nie moga sie tam znalezc

no i?

to po co “bijesz piane”?

skoro ty wiesz lepiej… :roll:

Ahh jak ja lubie takie nic nie wnoszace posty :slight_smile:

ale to Ty zalozyles ten nic nie wnoszacy temat :stuck_out_tongue:

dla mnie najwazniejszym newsem jest to że działa na neostradzie bez instalacji sterowników

Moze po prostu komus niechce sie bawic w instalacje sterownikow do neostrady? Kazdy kto zna sie na rzeczy musi miec czas i checi zeby uzywac tego najbardziej ‘h4x0rskiego’ distro?

nie Aurox dziala na neostradzie tylko neostrada dziala na Auroxie

też polecam auroxa 12 mam neostrade i bzyka ona świetnie na auroxie 12